Elevii Școlii „Ion Irimescu” au obținut 12 premii la concursul de atletism ”Cupa Moș Craciun”Educație

Accesări: 677

Participare încheiată cu succes. Elevii Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” din Fălticeni au avut parte de mai multe reușite în competiția locală ”Cupa Moș Craciun”, unde s-au întrecut alături de colegii de generație. 11 elevi ai unității de învățământ s-au remarcat în cadrul întrecerii desfășurată pe 5 decembrie.

Micii atleți au încheiat cu brio în probele de viteză și rezistență.

La categoria fete s-au remarcat Iasmina Coman, Cristina Răileanu și Luciana Turnea, iar la băieți Marian Crîșmariu, Alexandru Onea, Matei Pașniciuc, Matei Pîrlac, Daniel Tofan și Matei Ursache.

Pregătiți de profesoara Claudia Moșneagu, reprezentanții Școlii Gimnaziale „Ion Irimescu” au obținut 12 premii.

Concursul a fost organizat de Clubul Sportiv Alesia Athletic în parteneriat cu Clubul Sportiv „Nicu Gane” și Primăria Municipiului Fălticeni.

Mahanu Design
Livrare Pizza, Kebab - Falticeni

Concurenții au primit diplome de participare și pachete consistente cu dulciuri.

Ajunsă la ediția a doua, competiția s-a desfășurat în sala „Gabriel Udișteanu” și a reunit la start 50 de elevi din Fălticeni.