Șomuz Fălticeni și-a încheiat pregătirea de iarnă cu amicalul disputat în compania CeahlăuluiSport

Accesări: 238

Perioada pregătirii de iarnă pentru returul Ligii a 3-a s-a încheiat.

Pentru ultimul amical al acestei perioade, Șomuz Fălticeni s-a deplasat din nou la Piatra Neamț.

Chiar dacă Ceahlăul a câștigat și de această dată, cu 3-1, echipa din Fălticeni a avut o evoluție foarte ună, atât la nivel individual cât și colectiv.

Băieții pregătiți de antrenorul Daniel Stoica au pus în practică jocul combinativ exersat la antrenamente și au reușit să-și creeze situații favorabile în fața porții Ceahlăului, care va fi una dintre echipele cu pretenții la promovare.

În cele 90 de minute ale amicalului, Șomuz a utilizat toți cei 18 jucători care au făut deplasarea.

Mahanu Design
Livrare Pizza, Kebab - Falticeni

Gazdele au deschis scorul pe finalul primei reprize, după o minge deviată dintr-un apărător fălticenean.

Desprinderea a venit în primele minute ale reprizei secunde, două goluri marcate în interval de două minute.

Unicul gol al Șomuzului a fost reușit de atacantul Vasile Padovei, care a transformat impecabil o lovitură liberă obținută de camerunezul Franck Tchassem în marginea careului de 16 metri. Același Tchassem a scos, după alte patru minute, o lovitură de pedeapsă. De această dată Padovei a ratat.

Șomuz (Prima repriză): Pascal A. – Chisăliță Fl., Toukam Fr., Dohotaru I., Njindja W., Afalna Ch., Zamă I., Robciuc F., Păiuș D., Țapu C., Tchassem Fr.

Șomuz (Repriza a doua): Pascal C. – Chisăliță Fl. (55 Ionescu P.), Marinescu R., Dohotaru I., Njindja W. (Manolea), Afalna Ch., Micloș, Robciuc Fl (82 Zamă I.), Păiuș (66 Țapu),  Padovei V., Tchassem Fr.

VEZI GALERIE FOTO

De luni, 3 martie, antrenamentele se vor axa pe pregătirea primului joc oficial din acest an.

Sâmbătă, 7 martie, în prima etapă a returului, la Fălticeni va veni echipa CSM Bacău, ocupanta penultimului loc în clasamentul la zi.

Meciul se va disputa de la ora 15.00, pe Stadionul Tineretului.

În tur, la Bacău, fălticenenii au câștigat cu 1-0.