Victorie scurtă pentru Șomuz Fălticeni în amicalul cu LPS SuceavaSport

Victorie scurtă pentru Șomuz Fălticeni în amicalul cu LPS Suceava

Accesări: 339

Șomuz Fălticeni a încehiat a treia săptămână de pregătire cu un nou meci test.

Vineri, 14 februarie, fălticenenii au revenit pe terenul sintetic din Suceava, pentru jocul de verificare în compania unei grupe a Liceului cu Program Sportiv din Suceava.

Echipa pregătită de profesorul Daniel Stoica a câștigat meciul la limită, scor 2-1, deși în prima repriză a avut șase mari ocazii de gol, inclusiv două bare.

Golurile Șomuzului au fost marcate de Franck Tchassem și Ciprian Plăcintă.

Șomuz a început meciul într-o formulă cu 5 jucători sub 21 de ani: Pascal A. – Chisăliță F., Dohotaru I., Toukam Fr., Boca, Marinescu R., Afalna Ch, Robciuc, Njindja W.,Țapu C, Tchassem Fr.

Mahanu Design

După pauză au fost trimiși în teren: Pascal A., Aeroaiei C, Song A., Ionescu P, Puha, Zamă, Micloș, Julei E., Paiuș D, Țapu C., Plăcintă C., Manolea și Iorga.

Șomuz Fălticeni își continuă pregătirea de iarnă la Fălticeni, pe Stadionul “Tineretului” și la Baza de agrement “Nada Florilor”.

Pe 21 și 28 februarie sunt programate alte două amicale în compania echipei Ceahlăul Piatra Neamț. Ambele jocuri se vor juca la Piatra Neamț.

Rezultatele înregistrate în meciurile de pregătire: Juniorul Suceava – Șomuz Fălticeni 1-1; LPS Suceava – Șomuz Fălticeni 0-7; LPS Suceava – Șomuz Fălticeni 1-2.