Secția de tenis „Nada Florilor” Fălticeni încheie anul cu trei medalii la Turneul Campionilor de la BucureștiSport

Accesări: 657

Secția de tenis ACS Nada Florilor a participat la Turneul Campionilor M.P.G., organizat la București în data de 8 decembrie 2019.

Cea de-a X-a ediție a turneului s-a bucurat de prezența celor mai buni sportivi în acest sistem competițional din: București, Constanța, Craiova, Galați, Cluj, Timișoara, Fălticeni, Târgu Jiu, Bistrița, de la Academia de tenis Victor Hănescu, Academia Națională de tenis din Chișinău.

Copiii au avut ocazia să se întâlnească cu tenismena Irina Begu. Moș Crăciun a fost prezent la competiție, cu daruri pentru toți sportivii.

Din delegația fălticeneană au făcut parte 5 sportivi, 3 dintre aceștia reușind să urce pe podium.

La Categoria Roșu (copii până în 8 ani), Dennis Filipciuc s-a clasat pe primul loc, iar Sara Stan pe locul trei.

Mahanu Design

La Categoria Portocaliu, Cristian Aciubotăriței a ocupat primul loc, iar Andrei Iustin a încheiat concursul pe locul patru.

Instructorul Marcel Dascălu a apreciat că sfârșitul anului 2019 este așa cum și l-au dorit toți cei care sunt implicați în promovarea tenisului la Fălticeni: copii, părinți, autorități locale, sponsori.