Alteții de la CSS „Nicu Gane” Fălticeni au obținut 6 medalii la Campionatul Național de Atletism în SalăSport

Accesări: 851

Un nou succes pentru sportul fălticenean. Echipa de atletism a Clubului Sportiv Școlar “Nicu Gane” a participat la faza zonală a Campionatului Național de Atletism în Sală, aceasta reușind să urce pe podium.

Competiția, rezervată copiilor, s-a desfășurat în municipiul Bacău, la sfârșitul săptămânii trecute, 8 – 9 februarie 2020.

Au participat 247 de atleți, de la 27 de cluburi.

Sportivii pregătiți de antrenorul Alin Findanis au obținut rezultate foarte bune, reușind să urce de mai multe ori pe podium.

Șase dintre atleții lotului secției de atletism din Fălticeni, aflați la primul concurs important din acest an, au fost medaliați.

Mahanu Design
Livrare Pizza, Kebab - Falticeni

Juniorii C.S.S. „Nicu Gane” au încheiat competiția cu trei clasări pe locul 1, două pe locul 2 și două pe locul 3.

Locul 1 – Magda Ghivnici, Roxana Vamanu și Bianca Călușeriu

Locul 2 – Ștefania Onea

Locul 3 – Iustin Iacob și Ioana Răutu

“Pe lângă locurile meritorii pe care s-au clasat, m-a bucurat și atitudinea în cursă, ambiția cu care sportivii noștri au abordat lupta cu ceilalți concurenți.  Îi felicit pentru asta.”, ne-a declarat antrenorul Alin Findanis.