Victorie pentru Șomuz Fălticeni și în cel de-al doilea amical al ierniiSport

Victorie pentru Șomuz Fălticeni și în cel de-al doilea amical al iernii

LPS Suceava – ACS Șomuz Fălticeni 3-8 (0-4 / 2-1/ 1-3)

În cadrul programului de pregătire pentru returul Ligii a 3-a, Șomuz Fălticeni a susținut un nou de pregătire, în compania echipei LPS Suceava.

Jocul s-a disputat duminică, 10 februarie 2019, pe terenul sintetic al Liceului cu Program Sportiv Suceava.

Pentru a rula cât mai mulți dintre jucătorii pe care clubul îi testează în această perioadă, s-au disputat 3 reprize a câte 40 de minute.

Fălticenenii s-au impus cu 8-3. Golurile au fost marcate de Damian (3 goluri), Tomescu George (2 goluri), Luchian Lucian (2 goluri), Ailenei Florin.

“Meciul de astăzi, disputat în compania celor de la LPS Suceava, a fost împărțit în 3 reprize de cîte 40 de minute. Acest format ne-a permis rularea mai multor jucatori, inclusiv câțiva tineri care au început cursurile la Școala Militară de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni.

Suntem mulțumiți de evoluția și atitudinea jucătorilor. Echipa are un trend asccendent din punct de vedere fizic și moral.

Urmează să decidem care sunt jucătorii ce pot evolua la nivelul Ligii a 3-a. Multumim celor de la Suceava pentru găzduire”, ne-a declarat antrenorul Geo Stanca.

Șomuz (formula de start): Pascal A. – Ailenei Fl., Kuruc N., Cotiugă C., Neagoe G., Mircescu D., Mreană, Damian, Julei, Tomescu G., Luchian L.

A doua formulă: Ungureanu –Kuruc N., Șandru N., Ailenei Fl., Neagoe, Timiș, Mirecescu D., Damian, Julei E., Severin C., Tomescu G. Au mai intrat: Popovici G., Podgorodețchi V, Murărașu, Negură, Găinariu, Constantinovici, Toma D.

Următorul joc de pregătire este programat sâmbătă, 16 februarie, pe terenul sintetic LPS Suceava, în compania Forestei Suceava.