Trei medalii obținute de secția de box ACS Nada Florilor Fălticeni la un memorial organizat la IașiSport

Secția de Box a clubului ACS „Nada Florilor” din Fălticeni a reușit trei clasări pe podium la Memorialul „Iosif Matteas”, organizat la Iași, în perioada 14-15 decembrie 2018.

Competiția a reunit la start sportivi de la cluburile: C.S.Bălți – Republica Moldova, ACS Nada Florilor Fălticeni, C.S. Felix Box Botoșani, CFR-CSS Unirea Iași, C.S. Nicolina Iași, A.S.Com-Valea Lupului, Gym Box, NexT Level Iași și C.S.M Iași.

Pugiliștii de la “Nada Florilor”, pregătiți de antrenorul Gheorghe Butnaru au obținut două locuri întâi, prin Roman Roberto, la categoria 46 kg cadeți, și Găină Sebastian, la categoria 60 kg juniori, care a câștigat în finală prin abandonul adversarului. La ceeași categorie, locul doi i-a revenit lui Mușet Eduard.

A fost ultima competiție din acest an pentru secția de box ACS Nada Florilor.

Deplasarea la Iași a fost posibilă datorită sprijinului oferit de omul de afaceri Andi Stan, de la societatea de transport Romfour.