Șomuz Fălticeni pierde la Liești înainte de întâlnirea cu Oțelul GalațiSport

Șomuz Fălticeni pierde la Liești înainte de întâlnirea cu Oțelul Galați

Chiar dacă au sperat că pot obține un rezultat pozitiv, fălticenenii au fost nevoiți să se recunoască învinși și în cea de-a treia deplasare a sezonului, pe terenul echipei Sporting Liești.

Șomuz a avut o misiune dificilă încă din prima repriză, după ce Ionel Zamă a fost eliminat pentru 2 cartonașe galbene, în minutele 30 și 31 (pentru comportare nesportivă).

Echipa din Fălticeni nu s-a prezentat rău la această confruntare, însă eliminarea a schimbat datele problemei, iar echipa gazdă a devenit favorita confruntării.

Cei din Liești au deschis scorul la mijlocul reprizei secunde, apoi și-au dublat avantajul în prelungirile partidei, când au surprins Fălticeniul pe contraatac.

În etapa următoare, sâmbătă, 6 octombrie, de la ora 15.00, Șomuz Fălticeni va primi vizita liderului, Oțelul Galați.

În aceeași etapă, Foresta Suceava a suferit o înfrângere usturătoare la Târgu Secuiesc. După ce au marcat de 3 ori în poarta Bucovinei Rădăuți și de 4 ori în poarta Șomuzului, covăsnenii le-au administrat 4 goluri și celor de la Foresta.

Bucovina Rădăuți va încheia etapa, duminică, la Miroslava.

 

Sporting Liești – Șomuz Fălticeni 2-0 (0-0)

Au marcat: Ionuţ Constantinescu (70), Robert Ţicămucă (90)

Stadionul comunal Liești

 

Sporting: Vădeanu C. – Filimon A., Iancu I., Munchiu D., Maftei C., Băhnașu C, Mihu A., Dima D., Nica A., Stancu Ș., Oana R.

Rezerve: Vicol D., Ticamuca R., Manea M., Sevastian M., Constantinescu C., Dănăilă G., Năstase R.

Antrenor: Niculcea Ionuț.

Șomuz: Pascal C. – Neagoe G. (40 Mircescu D.), Șandru N., Kuruc N., Baltariu R., Arăpașu A., Zamă I., Nechitoaia I. (82 Popovici A.), Julei E., Padovei V., Scutariu A (56 Ungureanu P.).

Rezerve: Pascal A., Tacu C., Cucuruzac O., Dohotaru I.

Antrenori: Dăscălescu Dan și Anania Radu.

Arbitri: A: Diaconu Marius (Roman – Neamţ), A1: Condurache Adrian (Paşcani – Iaşi), A2: Contofan Iulian (Iaşi – Iaşi)

Observatori: Lungu Romeo (Buzău), Moraru Florentin Vasile (Vaslui)

 

Rezultate Seria 1, etapa 6

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – CSM Roman    6-1
CSM Paşcani – SCM Gloria Buzău     0-3
Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava    4-1
Metalul Buzău – CSM Focşani    1-1
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni    2-0
Suporter Club Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2    3-0
Sănătatea Darabani – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ     0-2
Duminică, 30 septembrie, ora 17:00
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi

Clasament după 6 etape:

1ACS Suporter Club Oţelul Galaţi651013-016
2SCM Gloria Buzău642014-514
3CSM Focşani64208-214
4KSE Târgu Secuiesc640214-712
5Foresta Suceava631210-810
6Ştiinţa Miroslava53117-510
7Sporting Lieşti630310-79
8ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ63037-59
9Bucovina Rădăuţi53025-59
10Metalul Buzău62225-78
11CSM Râmnicu Sărat61329-66
12Sănătatea Darabani62046-176
13CSM Paşcani61143-104
14Şomuz Fălticeni61141-84
15CSM Roman61054-153
16FC Botoşani 260063-120
Facebook Comments
T5:

ȘTIRI