Șomuz Fălticeni pierde la Liești înainte de întâlnirea cu Oțelul GalațiSport

Șomuz Fălticeni pierde la Liești înainte de întâlnirea cu Oțelul Galați

       Accesări: 462

Chiar dacă au sperat că pot obține un rezultat pozitiv, fălticenenii au fost nevoiți să se recunoască învinși și în cea de-a treia deplasare a sezonului, pe terenul echipei Sporting Liești.

Șomuz a avut o misiune dificilă încă din prima repriză, după ce Ionel Zamă a fost eliminat pentru 2 cartonașe galbene, în minutele 30 și 31 (pentru comportare nesportivă).

Echipa din Fălticeni nu s-a prezentat rău la această confruntare, însă eliminarea a schimbat datele problemei, iar echipa gazdă a devenit favorita confruntării.

Cei din Liești au deschis scorul la mijlocul reprizei secunde, apoi și-au dublat avantajul în prelungirile partidei, când au surprins Fălticeniul pe contraatac.

În etapa următoare, sâmbătă, 6 octombrie, de la ora 15.00, Șomuz Fălticeni va primi vizita liderului, Oțelul Galați.

În aceeași etapă, Foresta Suceava a suferit o înfrângere usturătoare la Târgu Secuiesc. După ce au marcat de 3 ori în poarta Bucovinei Rădăuți și de 4 ori în poarta Șomuzului, covăsnenii le-au administrat 4 goluri și celor de la Foresta.

Bucovina Rădăuți va încheia etapa, duminică, la Miroslava.

 

Sporting Liești – Șomuz Fălticeni 2-0 (0-0)

Au marcat: Ionuţ Constantinescu (70), Robert Ţicămucă (90)

Stadionul comunal Liești

 

Sporting: Vădeanu C. – Filimon A., Iancu I., Munchiu D., Maftei C., Băhnașu C, Mihu A., Dima D., Nica A., Stancu Ș., Oana R.

Rezerve: Vicol D., Ticamuca R., Manea M., Sevastian M., Constantinescu C., Dănăilă G., Năstase R.

Antrenor: Niculcea Ionuț.

Șomuz: Pascal C. – Neagoe G. (40 Mircescu D.), Șandru N., Kuruc N., Baltariu R., Arăpașu A., Zamă I., Nechitoaia I. (82 Popovici A.), Julei E., Padovei V., Scutariu A (56 Ungureanu P.).

Rezerve: Pascal A., Tacu C., Cucuruzac O., Dohotaru I.

Antrenori: Dăscălescu Dan și Anania Radu.

Arbitri: A: Diaconu Marius (Roman – Neamţ), A1: Condurache Adrian (Paşcani – Iaşi), A2: Contofan Iulian (Iaşi – Iaşi)

Observatori: Lungu Romeo (Buzău), Moraru Florentin Vasile (Vaslui)

 

Rezultate Seria 1, etapa 6

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – CSM Roman    6-1
CSM Paşcani – SCM Gloria Buzău     0-3
Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava    4-1
Metalul Buzău – CSM Focşani    1-1
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni    2-0
Suporter Club Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2    3-0
Sănătatea Darabani – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ     0-2
Duminică, 30 septembrie, ora 17:00
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi

Clasament după 6 etape:

1ACS Suporter Club Oţelul Galaţi651013-016
2SCM Gloria Buzău642014-514
3CSM Focşani64208-214
4KSE Târgu Secuiesc640214-712
5Foresta Suceava631210-810
6Ştiinţa Miroslava53117-510
7Sporting Lieşti630310-79
8ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ63037-59
9Bucovina Rădăuţi53025-59
10Metalul Buzău62225-78
11CSM Râmnicu Sărat61329-66
12Sănătatea Darabani62046-176
13CSM Paşcani61143-104
14Şomuz Fălticeni61141-84
15CSM Roman61054-153
16FC Botoşani 260063-120

ȘTIRI