Șomuz Fălticeni începe noul sezon cu două deplasări la echipele din BacăuSport

Șomuz Fălticeni începe noul sezon cu două deplasări la echipele din Bacău

Federația Română de Fotbal a organizat tragerea la sorți a programului Ligii a 3-a, sezonul 2019-2020.

Un moment mult așteptat de către cele 80 de echipe înscrise în competiție, inclusiv de reprezentantele județului Suceava: CSM Bucovina Rădăuți, ACS Foresta Suceava și ACS Șomuz Fălticeni.

ACS Șomuz Fălticeni își va desfășura activitatea competițională în prima serie, așa cum v-am anunțat la sfârșitul săptămânii trecute.

În urma tragerii la sorți, Șomuz Fălticeni va începe campionatul cu două jocuri în deplasare, contra echipelor din județul Bacău: CSM Bacău – echipă nou-promovată (24 august) și Aerostar Bacău – echipă care a retrogradat din Liga 2 (31 august).

Primul joc în fața propriilor suporteri este programat pe data de 7 septembrie. Un meci interesant și dificil contra Bucovinei Rădăuți, vicecampioana sezonului trecut.

Șomuz și Bucovina s-au întâlnit de două ori în meciuri de pregătire din această vară, de fiecare dată meciurile fiind încheiate la egalitate.

Confruntarea cu Foresta Suceava se va produce abia în penultima etapă, pe data de 23 noiembrie, pe Stadionul „Areni”.

Până la debutul în campionat, echipa din Fălticeni are programate alte două jocuri amicale.

Marți, 13 august, de la ora 18, pe Stadionul „Tineretului”, Șomuz va întâlni echipa Șomuzul Preutești (Liga 4).

Vineri, 16 august, fălticenenii se vor deplasa la Târgu Neamț, pentru un amical cu colega de serie Ozana.

Programarea meciurilor echipei Șomuz Fălticeni în Liga 3, Sezonul 2019-2020:

Etapa 1: 24.08 CSM Bacău – Șomuz Fălticeni
Etapa 2: 31.08 Aerostar Bacău – Șomuz Fălticeni
Etapa 3: 07.09 Șomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți
Etapa 4: 14.09 Sporting Liești – Șomuz Fălticeni
Etapa 5: 21.09 Șomuz Fălticeni – KSE Tg Secuiesc
Etapa 6: 28.09 Oțelul Galați – Șomuz Fălticeni
Etapa 7: 05.10 Șomuz Fălticeni – Stiinta Miroslava
Etapa 8: 12.10. CSM Focșani – Șomuz Fălticeni
Etapa 9: 19.10 Șomuz Fălticeni – FC Botoșani 2
Etapa 10: 26.10 Ozana Târgu Neamț – Șomuz Fălticeni
Etapa 11: 02.11 Șomuz Fălticeni – Ceahlăul P Neamț
Etapa 12: 09.11 CSM Pașcani – Șomuz Fălticeni
Etapa 13: 16.11 Șomuz Fălticeni – Universitatea Dunărea de Jos Galați
Etapa 14: 23.11 Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni
Etapa 15: 30.11 Șomuz Fălticeni – Husana Huși

Facebook Comments

ȘTIRI