Șomuz Fălticeni câtigă la Dorohoi în ultima deplasare din turul campionatuluiSport

Șomuz Fălticeni câtigă la Dorohoi în ultima deplasare din turul campionatului

Actualizare: 

Rezultat final 0-3. Șomuz Fălticeni revine momentan pe locul 11, iar vinerea viitoare va întâlni, pe teren propriu, pe CSM Râmnicu Sărat. 

Minutul 78: 0-3, gol marcat de Vasile Padovei

Minutul 68: 0-2, gol marcat de Vasile Padovei

Pauză: 0-1

Minutul 5: 0-1, gol marcat pentru Șomuz Fălticeni de Adelin Arăpașu.

 

Liga a 3-a de fotbal programează vineri și sâmbătă, 23-24 noiembrie 2018, meciurile etapei a 14-a, penultima a turului.

În Seria I, ACS Șomuz Fălticeni evoluează în deplasare, la Dorohoi, pe terenul echipei FC II Botoșani, în ultima deplasare a sezonului de toamnă.

După trei înfrângeri suferite în etapele precedente, fălticenenii vor să obțină toate cele 3 puncte în confruntarea cu echipa pregătită de Cătălin Chirilă.

Fălticenenii au un lot mult mai experimentat și se bazează și pe dorința de afirmare a tinerilor jucători împrumutați în acest sezon de la FC Botoșani.

În etapa a 14-a sunt programate următorele partide:

Vineri

CSM Pașcani – Metalul Buzău 1-0

FC II Botoșani – Șomuz Fălticeni 0-3

Ceahlăul Piatra Neamț – stă

Sâmbătă

CSM Râmnicu Sărat – Oțelul Galați 1-0

Știința Miroslava – Sporting Liești 2-0

Sănătatea Darabani – KSE Târgu Secuiesc 3-3

Gloria Buzău – Foresta Suceava 4-0

Bucovina Rădăuți – CSM Focșani 2-0

 

FC II Botoșani – ACS Șomuz Fălticeni 0-3 (0-1) 

Meciul a început la ora 14.00.

Marcatori: 0-1 min. 5 Adelin Arăpașu; 0-2 min. 68 Vasile Padovei, 0-3 min. 78 Vasile Padovei

Stadion 1 Mai (Dorohoi)

Arbitri: A: Florescu Valentin (Sfântu Gheorghe – Covasna), A1: Biro Zsolt (Belin – Covasna),
A2: Recsenedy Hunor Bela (Sfântu Gheorghe – Covasna)

Observatori: Starica Virgil (Iaşi – Iaşi), Moraru Florentin Vasile (Vaslui – Vaslui)

 

FC II Botoșani: Brânză I. – Ilaș A., Șincu – Scripcă C., marinescu R., Neag P., penescu D., Andronic R., Damian G., Bălan R., Filip M. (cpt), Chica – Rosa M.

Rezerve: Purice A., Crețul O., Vlădescu A., Croitoru D.

Antrenori: Cătălin Chirilă și Daniel Stoica.

Șomuz Fălticeni: Pascal C. (cpt) – Neagoe G. (Popovici G.), Kuruc N., Dohotaru I., Baltariu R., Arăpașu A., Zamă I. (Negură F.), Mircescu D., Padovei V., Julei E., Melinte B. (Podgorodețchi V.).

Rezerve neutilizate: Pascal A.,  Scutariu A., Tacu C., Cucuruzac O.

Antrenori: Dan Dăscălescu și Iulian Darabă.

ȘTIRI