Rezultatele turneului de tenis organizat la Fălticeni în circuitul AmaTurSport

Rezultatele turneului de tenis organizat la Fălticeni în circuitul AmaTur

La sfârșitul săptămânii trecute (sâmbătă, 17 februarie), Fălticeniul a găzduit un nou turneu de tenis de masă, în Circuitul AmaTur.

Turneul, chiar dacă a fost unul de Categoria B, a adunat la start circa 40 de pasionați ai tenisului de masă, din județele Suceava, Neamț și municipiul București.

S-a concurat la categoriile: Avansați / Începători, Open și Elite.

Competiția, coordonată de fălticenenii Cătălin Cozma și Mihnea Moșneagu, s-a desfășurat în Sala de sport a Colegiului Tehnic “Mihai Băcescu” și s-a bucurat de multe aprecieri din partea participanților.

Pentru componenții echipei de tenis ACS Șomuz Fălticeni a fost un bun antrenament pentru participarea în returul Diviziei A, programat la sfârșitul acestei săptămâni.

După o zi cu multe jocuri interesante, clasamentele celor trei categorii de concurs s-au prezentat astfel:

Avansați/Începători:
1.   Aldea Nelu – Fălticeni
2.   Hetriuc Petrica – Suceava
3 — 4 Moroșan Ionel – Grănicești
 Albu Constantin – Suceava
5 — 8 Simionese Ovidiu – Grănicești
Vlaisan Georgică – Vicovu de Jos
Zepciuc Marius – Grănicești
Simionese Sorin Gabriel – Grănicești
9 — 12 0 victorii în grupa superioară
Moroșan Mihai – Grănicești
Ursulean Daniel – Straja
Brândușan Lucian – Rădăuți
Flutur Ghiță – Grănicești
13 – 2 victorii în grupa superioară
Savina Dan – Piatra Neamț
14 — 15 1 victorie în grupa superioară

Luca Ioan – Piatra Neamț
Pătrașcu Marius – Piatra Neamț
16 — 18 0 victorii în grupa superioară
Hărmănescu Petruș – Fălticeni
Argatu Adrian – Fălticeni
Lupu Gabriel – Piatra Neamț

Clasament Open
1. Vlaisan Vasile – Vicovu de Jos
2. Ursulean Vasile – Straja
3-4 Nemaciuc Ovidiu – Suceava
 Istrate Cristian – București
5-8 Bujoreanu Neculai – Fălticeni
Corocăescu Cristian – Suceava
Moșneagu Mihnea – Fălticeni
Calenciuc Dumitru – Rădăuți
9 -12 1 victorie în grupa superioară
Subcinski Alexandru – Suceava
Sofian Corneliu – Suceava
Balau Laurentiu – Falticeni
Carpovici Sergiu – Falticeni

Clasament Elite

1. Hasna Cosmin – Straja
2. Moșneagu Marius – Fălticeni
3-4 Cozma Cătălin – Fălticeni
 Carpovici Boris – Fălticeni
5 — 6 Ursulean Florin – Straja
Ilieș Ioan – Rădăuți
7- 0 victorii în grupa superioară
Ursan Viorel – Radauti

Facebook Comments

ȘTIRI