Rezultatele meciurilor de box din cadrul Memorialului „Mihai Vasilache”Sport

Rezultatele meciurilor de box din cadrul Memorialului „Mihai Vasilache”

ACS Șomuz Fălticeni, în parteneriat cu Primăria Fălticeni și SMSJ Fălticeni, a organizat, sâmbătă, 23 februarie 2019, prima ediție a Memorialului de Box -„Mihai Vasilache”. Gala a fost susținută și de Valentin Vasilache, fiul regretatului triplu campion național la categoria semigrea.

Așa cum am anunțat premergător desfășurării competiției, au urcat în ring tinere talente de la 9 cluburi din zona Moldovei, două dintre acestea fiind din Fălticeni: ACS Șomuz Fălticeni (antrenor Vasile Nistor) și ACS Nada Florilor Fălticeni (antrenor Gheorghe Butnaru).

În deschiderea Galei a fost organizat un meci de kickboxing între doi sportivii Covaciu Darius și Ghiduț Laurențiu, ambii de la ACS Gladiator S Baia Mare.

Gala a fost arbitrată de: George Avram, Dan Băbuțan și Olimpiu Zapărțan (toți din Bistrița), supervizați de băcăuanul Anisei Dănuț.

Pe lângă diplomele, cupele și medaliile oferite de organizatori, tricourile personalizate oferite de Valentin Vasilache, pugiliștii au primit miere de albine din partea Fermei Apicole Marineac din Botoșani, iar doctorul Ionuț Irimia i-a recompensat financiar pe sportivii secției de box ACS Șomuz Fălticeni care au câștigat meciurile din ring.

Rezultatele competiției:

Categoria 58 Kg Fete:

ALEXOAEI MARIA (Felix Box Botoșani) a învins-o la puncte pe Puciu Ana Maria (Felix Box Botoșani)

Categoria 35 kg:

BULETICĂ IULIAN CIPRIAN (ACS Șomuz Fălticeni) l-a învins la puncte pe Alexăndroaie Lucian (ACS Nada Florilor Fălticeni)

POTÂRNICHE ALEX (Box Club Onești) l-a învins la puncte pe Tudose Alex (ACS Nada Florilor Fălticeni)

Categoria 38 kg.

MAGDALIN ALEX (Felix Box Botoșani) la învins prin KO tehnic pe
Străjeriu Sergiu (ACS Șomuz Fălticeni)

ALBU ROBERT (Valea Lupului Iași) l-a învins la puncte pe Mindirigiu Alex (Valea Lupului Iași)

Categoria 40 kg.:

COSOVANU MIHAI (Felix Box Botoșani) l-a învins la puncte pe Pintescu Iustin (CSM Suceava)

Categoria 43 kg.:

TODIRICĂ CLAUDIU (SC Bacău) l-a învins la puncte pe Drăgușin Adrian (Box Club Municipal Roman)

Categoria 45 kg.:

PURCARU COSMIN (Box Club Onești) l-a învins la puncte pe Mușet Eduard (ACS Nada Florilor Fălticeni)

Categoria 48 Kg.:

SACALIUC MIHAI (ACS Șomuz Fălticeni) l-a învins la puncte pe Mititiuc Răzvan (CSM Suceava)

DUMITRU FLORIN (ACS Nada Florilor Fălticeni) l-a învins la puncte pe
Pristean Sebastian (CS Botoșani)

SURAJ VASILE (Box Club Onești) l-a învins la puncte pe Groza Alexandru (Felix Box Botoșani)

CEOTIR ANTONIU (CSM Suceava) l-a învins la puncte pe Chiriac Alex (ACS Șomuz Fălticeni)

MĂZĂREANU Cristinel (CSM Suceava) l-a învins la puncte pe Apostu Sergiu (Box Club Onești)

Categoria 52 Kg.:

ALBU MARIUS (Valea Lupului Iași) l-a învins la puncte pe Roman Roberto (ACS Nada Florilor Fălticeni)

LUNGU RĂZVAN (ACS Șomuz Fălticeni) l-a învins la puncte pe Nemțanu Nicușor (Box Club Municipal Roman)

Categoria 54 kg.:

CHELĂRESCU KRISTIAN (Felix Box Botoșani) l-a învins la puncte pe
Dubălaru David (ACS Șomuz Fălticeni)

Categoria 57 kg:

FICHITIU COSMIN (Box Club Onești) l-a învins la puncte pe Găină Sebastian (ACS Nada Florilor Fălticeni)

Categoria 60 kg.:

FULGEANU MARIAN (ACS Șomuz Fălticeni) câștigător în fața lui Țâțan M (CSM Gladiatorul Iași), în urma descalificării adversarului

FRANCOVSCHI ALEX (ACS Șomuz Fălticeni) l-a învins la puncte pe Herciuc Richard (Box Club Municipal Roman)

CONDOROVICI ALEX (CSM Suceava) l-a învins la puncte pe Mindirigiu Mihai (Valea Lupului Iași)

Categoria 64 kg.:

ONOFREI ȘTEFAN ALIN (ACS Șomuz Fălticeni) l-a învins la puncte pe Lebădă Eduard (CS Botoșani) 3-0

SAFTIUC LUCIAN (CSM Suceava) l-a învins la puncte pe Bratu Andrei (Botoșani)

Categoria +91 Kg.:

BENEDICT DORIN (Box Club Onești) l-a învins la puncte pe Fârtade Eric (Box Club Onești)

VEZI GALERIA FOTO EXTINSĂ

Facebook Comments

ȘTIRI