Remiză obținută de Șomuz Fălticeni în ultimul minut al confruntării cu KSE Târgu SecuiescSport

Echipa locală de fotbal a fost nevoită să se mulțumească cu un singur punct după confruntarea din etapa a 5-a.

Meciul disputat sâmbătă, 21 septembrie, în Liga 3-a, s-a terminat cu scorul de 2-2.

Chiar dacă își doreau foarte mult să obțină prima victorie în fața propriilor suporteri, fotbaliștii echipei Șomuz Fălticeni s-au întrebuințat serior pentru a obține remiza, după ce au fost conduși cu 0-2 după primele 20 de minute ale jocului.

Eduard Julei a readus Fălticeniul în meci cu un gol marcat în minutul 28.

Șomuz a dominat repriza secundă, însă golul egalizator a venit abia în ultimul minut al prelungirilor.

Echipa din Târgu Secuiesc a bifat al cincilea rezultat de egalitate, în cele cinci jocuri disputate.

Cu punctul de sâmbătă, Șomuz Fălticeni a urcat pe locul 10.

La sfârșitul acestei săptămâni urmează o deplasare dificilă, pe terenul echipei Oțelul Galați. Meciul se va juca în nocturnă, sâmbătă, 28 septembrie, de la ora 18.00.

Șomuz Fălticeni – KSE Tâegu Secuiesc 2-2 (1-2)

Marcatori: Eduard Julei (28), Alin Priboi (90+4) / Nicolae Păun (14), Emanuel Popa (20)

Șomuz: Pascal C. – Chiseliță F., Baciu A. (46 Afalna Ch.), Toukam Fr., Iorga G., Zamă I., Marinescu R., Julei E., Njindja W., Tchassem Fr, Mateiciuc G. (85 Priboi V.). Rezerve neutilizate: Pascal A., Ionescu P., Song A., Plăcintă C., Robciuc D.

Antrenor: Daniel Stoica și Florin Ailenei.

KSE: Bunduc P. – Popa E., Babei A., Damian R., Păun N., Bogdan C., Gazda Z., Gajdo T., Tanko Z., Pakucs N., Fozocoș G. Rezerve: Farkas R., Gall A., Orosz I., Bako F., Mozzi B., Bandi A., Farago H. Antrenor: Gherghe Vasile.

Antrenori: Daniel Stoica și Florin Ailenei.

Arbitri: A: Băltuță Vasile Dorin (Flămânzi – Botoşani), A1: Popovici Valentin (Botoşani), A2: Țurcanu Ionuț (Coţuşca – Botoşani)

Observatori: Anițoaei Petronela (Iaşi) și Hompoth Deszo (Odorheiu Secuiesc – Harghita).

Rezultatele etapei a 5-a (20-21 septembrie)

CSM Bacău – Oţelul Galaţi 0-2
Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău 0-2
CSM Paşcani – Ozana Târgu Neamţ 2-6
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – FC Botoşani II 2-4
Foresta Suceava – CSM Focşani 1-1
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava 3-0