Preuteștiul câștigă la Drăgușeni în prima etapă din returul Campionatului județean de fotbal Liga 4Sport

Preuteștiul câștigă la Drăgușeni în prima etapă din returul Campionatului județean de fotbal Liga 4

Start bun de retur pentru Șomuzul Preutești și Siretul Dolhasca, în prima etapă a returului Ligii a 4-a.

Cele două echipe s-au întors cu toate punctele puse în joc în deplasările programate duminică, 17 martie 2019.

Cu aproape întreg lotul valid (excepția fiind Adi Ungureanu), Preuteștiul a câștigat pe terenul echipei Moldova Drăgușeni.

Un meci așteptat cu interes de către susținătorii celor două echipe, fiind cunoscută rivalitatea și ambiția între echipele din zona Fălticeni.

 “Am obținut o victorie meritată, care ne-a adus aproape de podium. O victorie de moral, care ne dorim să fie urmată de un rezultat pe măsură, etapa viitoare, în fața celor de la Cajvana, astfel încât să fim mult mai puternici pentru următoarea deplasare, la Liteni”, ne-a declarat Cătălin Vasiliu.

Moldova Drăgușeni – Șomuzul Preutești 0-2 (0-1)

A marcat: Gheorghe Ionuț (2 goluri)

Șomuzul Preutești: Iederan S. – Ciurlă C., Ailenei N., Vicu C., Sănduc N., Munteanu C., Aileni A., Gheorghe I. (Botezatu C.), Ciurlă A. (Bejenariu A.), Pînzariu Fl. (Vasiliu R.), Vasiliu C. (Chihaia C.).

Amatorii Rarău – Siretul Dolhasca 1-4 (0-0)

Pentru Siretul Dolhasca au marcat: Beclea Sergiu (2 goluri) și Sava Florin (2 goluri)

Siretul Dolhasca: Băiceanu – Dumitru, Darabă, Ciobanu Al., Chiriac, Sava, Costan V,, Ferariu C., Grădinaru, Ciobanu M., Ciobanu An.  Au mai intrat: Costan M., Moroșanu, Cîrneală, Beclea S.

Rezultatele etapei a 16-a (17 martie 2019)

Sporting Poieni Solca – Recolta Fîntînele 2-4

Juniorul Suceava – Viitorul Verești 1-1

Amatorii Rarău – Siretul Dolhasca 1-4

Progresul Frătăuții Vechi – FC Pojorîta 1-1

Viitorul Liteni – Vânătorul Dorna Candrenilor 2-0

Stejarul Cajvana – LPS Suceava 2-1

Moldova Drăgușeni – Șomuzul Preutești 0-2

Victoria Vatra Moldoviței – Zimbru Siret 2-1

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 35p./ 2. Progresul Frătăuții Vechi – 31p./ 3. FC Pojorâta – 30p./ 4. Juniorul Suceava – 28p. (+17) / 5. Siretul Dolhasca – 28p. (+15) / 6. Șomuzul Preutești – 28p. (+10) / 7. Victoria Vatra Moldoviței – 27p./ 8. Viitorul Verești – 26p. / 9. LPS Suceava – 24p./ 10. Moldova Drăgușeni – 23p./ 11. Recolta Fîntînele – 17p./ 12. Vânătorul Dorna Candrenilor – 16p. / 13. Rarău Câmpulung – 14p./ 14. Stajarul Cajvana – 14p./ 15. Zimbru Siret – 13p./ 16. Sporting Poieni Solca – 4p.   

Facebook Comments

ȘTIRI