Participare numeroasă la turneul de tenis de masă AmaTur de la Fălticeni | Cronica de Fălticeni

Participare numeroasă la turneul de tenis de masă AmaTur de la Fălticeni

Peste 160 de sportivi din mai multe județe, practicanți ai tenisului de masă, au venit la Fălticeni, pentru a concura la Circuitul Amatur.

Concursul s-a desfășurat în Sala de sport ”Gabriel Udișteanu”, în cadrul programului „Zilele Municipiului Fălticeni – 2016”.

Clasament Incepatori

1.  Majeru Adrian – Radauti
2.  Albu Constantin – Suceava
3 — 4
Negrea Petrut – Comanesti
Poturu Ioan – Pascani
5 — 8
Pralea Marius – Botosani
Caltea Liviu – Pascani
Macovei Bogdan – Suceava
Darie Daniel – Comanesti
9 — 16
Donisan Costel – Pascani
Pelin Dumitru – Iasi
Aldea Nelu – Falticeni
Colessa Ovidiu – Suceava
Dior Dorin – Iasi
Cristofor Razvan – Moinesti
Ianos Valentin – Suceava
Grosu Alexandru – Botosani
17 — 30
Maftei Catalin Doru – Comanesti
Anastasiu Constantin – Comanesti
Aparaschivei Marcel – Botosani
Ujeniuc Dan – Suceava
Morosan Ionel – Granicesti
Simionese Sorin Gabriel – Granicesti
Popescu Doru Viorel – Botosani
Faraon Catalin – Targu Neamt
Posteuca Lucian – Botosani
Cazanel Gheorghe – Comanesti
Boicu Liviu – Vatra Dornei
Majeru Gabriel – Radauti
Tanase Gabi – Suceava
Dobrincu Vlad – Iasi
31 — 2v gr.sup.
Zepciuc Marius – Granicesti
32 — 46 1v gr.sup.
Zamfirache Ioan – Botosani
Alexandru Liviu – Botosani
Andronic Ioan – Suceava
State Constantin – Targu Neamt
Dragan Dan – Pascani
Ailioaie Gheorghe – Comanesti
Cotoara Toader – Suceava
Butacu Dan – Bacau
Tocariu Andrei – Botosani
Sandulescu Ovidiu – Pascani
Ignatescu Bogdan Ionut – Siret
Babiuc Nicusor Ionel – Siret
Gafencu Andrei Costel – Romanesti
Calancea Dragos – Siret
Medvediuc Lucian – Siret
47 — 60 0v gr.sup.
Buzila Ioan – Botosani
Darie Gabriel – Comanesti
Simionese Ovidiu – Granicesti
Tocariu Sebastian – Botosani
Pintrijel Eugen – Targu Neamt
Mosneagu Mihnea – Falticeni
Lupu Cristian – Botosani
Chiriac Octavian – Botosani
Panzariu Teodor – Botosani
Mandrila Daniel – Iasi
Constantinescu Medana – Iasi
Petrache Florin – Suceava
Macovei Valentin – Vatra Dornei
Mihut Benone – Pascani

Clasament Avansati

1.  Paslaru Marian – Iasi
2.  Blanariu Dionisie – Baisesti
3 — 4
Ursulean Vasile – Straja
Toporas Cosmin – Suceava
5 — 8
Valeanu Vlad – Bacau
Hariuc Costica – Vaslui
Popescu Mihai Sorin – Straja
Barbalata Lorin – Suceava
9 — 16
Cojocaru Stefan – Suceava
Zamfiroaia Sorin – Dolhestii Mari
Valeanu Cosmin – Bacau
Braniste George – Bacau
Bogza Dragos – Iasi
Marola Dan – Bacau
Sofian Corneliu – Suceava
Mihai Alex – Botosani
17 — 20
Morosan Marian – Suceava
Petenchi Edmond – Roman
Salavastru Petru – Botosani
Tipu Vlad – Iasi
22 — 23 2v gr.sup.
Colesniuc Romeo – Botosani
Serban Liviu – Onesti
24 — 31 1v gr.sup.
Lovin Eusebiu – Comanesti
Mahu Bogdan – Pascani
Condur Iulian – Suceava
Nemaciuc Ovidiu – Suceava
Vieru Costica – Botosani
Lazar Vasile – Pufesti
Volostiuc Catalin – Suceava
Nicolaiciuc Ovidiu – Iasi
32 — 41 0v gr.sup.
Rosu Gabriel – Comanesti
Lucic Corneliu – Suceava
Ungureanu Florin – Suceava
Nicu Constantin – Iasi
Vlaisan Vasile – Vicovu de Jos
Chiriac Marius – Botosani
Hogas Flaviu Alexandru – Barlad
Padurariu Ciprian – Roman
Hutanu Cezar – Botosani
Crut Gheorghe – Vicovu De Sus
42 — 44 2v gr.inf.
Iacob Gabriel – Iasi
Oancea Marian – Bacau
Iosif Radu – Barlad
45 — 51 1v gr.inf.
Pinzar Alin – Suceava
Robu Mihai – Mogosesti
Leteanu Marius – Bacau
Cojocaru Adrian – Suceava
Munteanu Silviu – Suceava
Ghiurea Viorel – Piatra Neamt
Olteanu Gabriel – Barlad
52 — 59 0v gr.inf.
Marcean Ovidiu – Botosani
Aldea Iulian – Falticeni
Stroe Ionel – Bacau
Purcileanu Liviu – Piatra Neamt
Carpovici Sergiu – Falticeni
Ababei Razvan – Iasi
Puha Vasile – Bilca
Ivisuc Teofil – Poiana Stampei

 

Clasament Open

1.  Ungureanu Adrian – Suceava
2.  Marola Mihai – Bacau
3 — 4
Tiganas Mihai – Radauti
Albu Catalin – Pascani
5 — 8
Sumanaru Catalin – Iasi
Carpovici Boris – Falticeni
Axinte Bogdan – Iasi
Jalba Vlad – Iasi
9 — 15 1v gr.sup.
Ticu Dorin – Bacau
Duceac Catalin – Botosani
Nistor Florin – Comanesti
Ilies Ioan – Radauti
Barsa Ioan – Moinesti
Bujoreanu Neculai – Falticeni
Capusa Bogdan – Bacau
16 — 0v gr.sup.
Rojnita Sebastian – Bacau
17 — 19 2v gr.inf.
Ivanov Sorin – Piatra Neamt
Ditu Daniel – Onesti
Spanu Vasile – Vicovu de Jos
20 — 21 1v gr.inf.
Georgiu Dragos – Vatra Dornei
Alexiu Andrei – Falticeni
22 — 24 0v gr.inf.
Mironescu Adrian – Botosani
Polocoser Cristian – Suceava
Irimia Sorin Jr – Moinesti

ȘTIRI