Moldova Drăgușeni obține remiza în fața liderului și depășește Preuteștiul în clasamentSport

Moldova Drăgușeni obține remiza în fața liderului și depășește Preuteștiul în clasament

Într-o etapă în care s-au înscris 30 de goluri, Viitorul Liteni a marcat de 10 ori în poarta echipei din Frumosu, devenind echipa cu cel mai bun atac din Liga a 4-a.

Moldova Drăgușeni poate fi considerată performera etapei după remiza albă obținută pe teren propriu în fața liderului Bucovina Rădăuți.

Cu punctul reușit astăzi, Drăgușeniul depășește în clasament Șomuzul Preutești, locul 5 fiind cea mai bună clasare a echipei în ultimele sezoane.

Dezamăgire în tabăra Șomuzului Preutești după meciul de la Siret. Chiar dacă a înscris de trei ori și a condus după pauză cu 3-2, Preuteștiul a pierdut cu 3-4.

Campionatul nu mai reprezintă o miză, iar Cătălin Vasiliu anunță că echipa se va concentra la sfârșit de sezon pentru a ajunge din nou în finala Cupei României – faza județeană.

Opt goluri s-au marcat și la Fântânele, unde gazdele au surclasat Vatra Moldoviței.

Șomuz Fălticeni a fost singura echipă care a câștigat în deplasare, după cum v-am informat sâmbătă.

  

Rezultatele etapei a 22-a:

 

S/06/05

CS Gura Humorului – Șomuz Fălticeni 0-4

D/07/05
Viitorul Liteni – Forestierul Frumosu 10-1
Recolta Fântânele – Victoria Vatra Moldoviței 6-2
Moldova Drăgușeni – Bucovina Rădăuți 0-0

Foresta II Siret – Șomuzul Preutești 4-3

Progresul Frătauții Vechi – Bradul Putna* 3-0
Avântul Volovăț – Stejarul Cajvana* 0-3

*echipe retrase din campionat

 

Foresta II Siret – Șomuzul Preutești 4-3

Au marcat pentru Preutești: C. Vasiliu (2), R. Vasiliu

Șomuzul: Pascal A. – Constantin, Ciurlă C., Botoșanu, Vicovanu, Ciurlă A., Aileni A., Țugui, Ciubotaru, Vasiliu R. Vasiliu C.

 

 

Clasament: 1. Bucovina Rădăuți – 60p./ 2. Viitorul Liteni – 52p./ 3. Progresul Fr. Vechi – 47p./ 4. Șomuz Fălticeni – 43p./ 5. Moldova Drăgușeni – 35p./ 6. Șomuzul Preutești – 34p./ 7. Victoria Vatra Moldoviței – 28p./ 8. Foresta II Siret – 27p./ 9. Stejarul Cajvana – 26p./ 10. Forestierul Frumosu – 25p./ 11. Recolta Fântânele – 22p./ 12. Bradul Putna* – 21p./ 13. CS Gura Humorului 20p./ 14. Avântul Volovăț – 7p.

 

Programul etapei a 23-a (14 mai 2017)

Viitorul Liteni – Progresul Frătăuții Vechi

Șomuzul Preutești – CS Gura Humorului

Stejarul Cajvana – Recolta Fântânele

Victoria Vatra Moldoviței – Moldova Drăgușeni

Forestierul Frumosu – Bucovina Rădăuți

Foresta II Siret – stă

Șomuz Fălticeni – stă

 

 

 

ȘTIRI