Evenimentele sportive din cadrul ZMF 2018Sport

Evenimentele sportive din cadrul ZMF 2018

Turneul de tenis pentru copii

În jur de 40 de copii, din Botoșani, Rădăuți, Câmpulung Moldovenesc și Fălticeni au participat la turneul de tenis organizat de ACS Nada Florilor și Primăria Fălticeni.

Nivelul Roșu: Locul 1 – Aciubotăriței Cristian; Locul 2 – Ursache Matei, Locul 3 – Vasiliu Luca.

Nivelul Portocaliu: Locul 1 – Arcip David, Locul 2 – Andrei Iustin, Locul 3 – Strugariu Matei.

La Nivelul Începători s-au remarcat: Nechifor Alexia, Stan Sara, Coman Iasmina, Cîtea Eduard, Jilav Alesia, Lungu Roberta și Crîșmariu Maria.

Alături de Primăria Fălticeni, sponsorii turneului au fost societățile Romfour și Botușanu.

Din partea Federației Române de Tenis a fost prezent Ferry Lechner, coordonatorul Tenis10 FRT.

GALERIE FOTO – facebook.com/SportulFalticenean

Concursul de pescuit – Cupa „Nada Florilor”

Concursul de pescuit rezervat instituțiilor a adus pe iazul Șomuz (ferma Mateiciuc), un număr de 20 de echipaje.

În acest an, cei mai buni pescari au fost polițiștii locali, urmați de pompieri și echipajul PSD.

GALERIE FOTO – facebook.com/SportulFalticenean/

Circuitul AMATUR – Turneu A „Zilele Orașului”, Fălticeni – Ediția a X-a

Fălticeniul a găzduit a X-a ediție a turneului de tenis de masă, organizat cu prilejul Zileleor Municipiului Fălticeni. Coordonatorul turneului a fost fălticeneanul Cătălin Cozma.

S-au înscris 140 de sportivi din întreaga țară iar competițiile (la categoriile Elite, Open, Avansați, Începători) s-au disputat în două săli de sport: Sala „Gabriel Udișteanu” și Sala Colegiului Tehnic Mihai Băcescu.

Clasament începători: 1.Butacu Daniel – Bacău, 2. Simon Gheorghe – Roman, 3 – 4  Ursulean Daniel – Straja,  Simon Alexandru – Roman.

Clasament Open: 1. Zamfiroaia Sorin – Dolheștii Mari, 2. Ciortescu Cristi – Iași, 3-4 Ursulean Vasile – Straja, Havriș Rareș – Botoșani.

Clasament Elite: 1. Albu Vlad – Iași, 2. Albu Cătălin – Pașcani, 3-4  Ciubotariu Ioan – Preutești, Nemțoi Gabriel – Suceava.

Clasament Avansați: 1. Muraru Ioana – Vatra Dornei, 2. Dior Dorin – Iași, 3 – 4 Pomîrleanu Radu – Iași, Plămada Iulian – Putna.

Clasamente detaliate pe tenisdemasa.ro

Galerie foto – facebook.com/SportulFalticenean

Concurs de înot pentru juniorii din Fălticeni

Aproximativ 100 de copii din Fălticeni și din localitățile rurale arondate au luat parte la competiția de natație, organizată sâmbătă, 21 iulie 2018.

Citește articolul integral

 

Turneul de fotbal pentru copii – Grupele 2009 și 2010

Grupa 2010

Grupa A: CSS Nicu Gane Fălticeni I, LPS Suceava, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

Grupa B: Foresta 2016 Fălticeni, ACS Juniorul Suceava, CSS Nicu Gane Fălticeni II, ACS Artys Botoșani

Rezultate:

CSS Nicu Gane II – Foresta Fălticeni 2-0

CSS Nicu Gane I – LPS Suceava 3-2

ACS Juniorul SV – CSS Nicu Gane II 8-0

LPS Suceava – ACS Junior C-lung 1-5

ACS Artys Botoșani – CSS Nicu Gane II 0-1

ACS Junior C-lung – CSS Nicu Gane I 2-2

Foresta Fălticeni – ACS Juniorul SV 1-5

ACS Juniorul Sv – ACS Artys Botoșani 8-0

Foresta Fălticeni – ACS Artys Botoșani 1-0

ACS Junior C-Lung – Foresta Fălticeni 6-1

CSS Nicu Gane I – ACS Juniorul Sv 0-5

LPS Suceava – ACS Artys Botoșani 1-3

Finala mică:  CSS Nicu Gane I – Foresta Fălticeni 4-1

Finala mare: ACS Junior C-Lung – ACS Juniorul Sv 0-1

Grupa 2009

Echipe participante: CSS Nicu Gane Fălticeni, Foresta 2016 Fălticeni, ACS Juniorul Suceava, Cenizia Rădăuți, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

Rezultate:

CSS Nicu Gane Fălticeni – Foresta 2016 Fălticeni 2-1

ACS Juniorul SV – ACS Artys Botoșani 1-1

Cenizia Rădăuți – ACS Junior C-lung 6-0

CSS Nicu Gane Fălticeni – ACS Juniorul SV 1-3

Cenizia Rădăuți – Foresta Fălticeni 3-0

ACS Junior C-lung – ACS Artys BT 0-4

CSS Nicu Gane Fălticeni – Cenizia Rădăuți 1-3

ACS Junior C-lung – ACS Juniorul SV 0-8

ACS Artys BT – Foresta Fălticeni 1-1

CSS Nicu Gane Fălticeni – ACS Junior C-lung 7-1

ACS Artys BT – Cenizia Rădăuți 1-3

Foresta Fălticeni – Juniorul Suceava 3-3

CSS Nicu Gane Fălticeni – ACS Artys BT 2-2

Foresta Fălticeni – ACS Junior C-lung 6-1

ACS Juniorul Suceava – Cenizia Rădăuți 1-2

Clasament final: 1. Cenizia Rădăuți, 2. ACS Juniorul Suceava, 3. CSS Nicu Gane Fălticeni, 4. ACS Artys Botoșani, 5. Foresta Fălticeni, 6. ACS Junior C-lung

GALERIE FOTO – facebook.com/SportulFalticenean

Tenis de câmp – Old Boys

Clasament final: 1. Horga Petrică – Savitescu Cătălin / 2. Chiruță Gheorghe – Dăscălescu Costel / 3. Niță Cezar – Dascălu Gheorghe.

Fotbal Old Boys: Fălticeni – Suceava

Pe Stadionul Tineretului s-au întâlnit, și în acest an, foști jucători ai echipelor de fotbal din Fălticeni și Suceava.

Au răspuns invitației organizatorilor, din Fălticeni – Mihai Boaru, Dan Andrei, Varvara Tudor, Alexandru Săndel, Tanasă Nelu, Moldovan Ioan, Dănilă Laurențiu, Nigel Vasile, Ioniță Cornel, Alexandru Vasilică, Mihăilă Daniel, Mihăilă Benone, Gospodaru Mihai, Apupăzoaie Costel, Lăcătuș Gică, Suceveanu Paul, Pleșescu Vasile, Lichtenstein Carol, Lozniceru Costică, Cristi Antoniu, Narcis Iordache. Antrenor. Constantin Jamaischi; iar din Suceava – Radu Cașuba, Mandiuc Marcel, Macoveiciuc Ovidiu, Bernard Dorel, Duman Dorel, Bernard Ioan, Păvăloaie Ion, Iriciuc Mircea, David Vasile, Berezovschi Laurențiu, Ungureanu Ovidiu, Armeanca Ion, Sofian Vasile, Guriță Mihai și Grosu Neculai.

De organizarea evenimentului s-a ocupat Eduard Lichtenstein, iar asistența medicală a fost asigurată de Cătălin Sandu.

GALERIE FOTO – facebook.com/SportulFalticenean/

ȘTIRI