Etapă favorabilă echipelor din zona FălticeniSport

Etapă favorabilă echipelor din zona Fălticeni

       Accesări: 546

Două echipe sunt neînvinse în Liga a 4-a după disputarea primelor trei etape.Șomuz Fălticeni a învins pe teren propriu, cu 3-0, pe CS Gura Humorului, iar Progresul Frătăuții Vechi a marcat de șase ori la Pojorâta, trecând pe primul loc datorită golaverajului superior.Alte trei echipe din zona Fălticeni împart pozițiile 3, 4 și 5, cu câte 6 puncte, departajate la golaveraj (Siretul Dolhasca, Moldova Drăgușeni și Șomuzul Preutești).Cel mai interesant meci al rundei s-a jucat la Dolhasca. S-au marcat 7 goluri între Siretul și Viitorul Liteni. Gazdele s-au impus la limită, scor 4-3.Șomuz Fălticeni – CS Gura Humorului 3-0 (2-0)Au marcat: Ionel Zamă (43), Daniel Bostan (52 – autogol), Ghiorghiță Sabie (54)Arbitri: ARBITRI: Motriuc Florin – Suceava, Pintilii Bogdan – Suceava, Bujoreanu Ilie – Suceava. Observator: Gheorghe Constantin – Suceava.Șomuz: Pascal C. – Furtună E. (Netea A.), Bosancu Ov., Neagoe G. (62 Pătrașcu R.), Julei E., Obreja M., Plăcintă L. (51 Sabie G.), Zamă I., Luchian L., Lelcu Th., Șandru N. (58 Simion M.).  Antrenor: Radu Anania.Gura Humorului: Negrea P. – Amariței V., Brădățan I., Bostan D., Ungureanu C., Nuțu M., Simeria C., Șandru V., Timu M., Hințari A., Ferar V.. Rezerve: Marcu G, Buliga P., Pavaliuc S. Antrenor: Robert Molocea.https://youtu.be/v3Grpt55G0M Șomuzul Preutești – Foresta II Omnia Suceava 3-1 (2-0)Au marcat pentru Șomuzul: Andrei Aileni, Ionuț Gheorghe, Radu VasiliuArbitri: Corduneanu Andrei – Fălticeni, Lungu Cosmin – Fălticeni, Ciobanu Bianca – Fălticeni. Observator: Murărița Petru – Suceava.Șomuzul: Dencef – Constantin (50 Botoșanu), Breniuc, Ciurlă C., Vicu C., Homneac T., Dragomir, Ciurlă A. (50 Vasiliu R.), Gheorghe I. (Zaharia), Aileni A., Vasiliu C. Rezervă: Gabor A.. Antrenori: Cătălin Vasiliu (principal), Sorin Bodolan (secund). Președinte: Iulian Gogu.Șomuzul a efectuat două schimbări în minutul 50, jucători cu cartonașe galbene (Constantin și Ciurlă A) pentru a evita eliminarea și suspendarea pentru următorul joc.Portarul de rezervă Adrian Goabor a fost eliminat, după ce, de pe banca de rezervă, a protestat la o decizie a arbitrului de centru.Siretul Dolhasca – Viitorul Liteni 4-3 (2-2) Au marcat: Vlad Costan, Vali Grădinaru, Alin Ciobanu, Beclea Sergiu / Bijec, Rășcu, ApostolArbitri:  Avădanei Ionuț – Suceava, Pișta Andrei – Suceava, Blanariu Florin – Suceava. Observator: Filipciuc Ion – Suceava.Siretul: Pascal A. -  Grădinaru, Ciobanu A, Ferariu C., Darabă, Vîrlan, Costan, Clim, Grădinaru V., Ciobanu M., Beclea S. Rezerve: Mălai, Dumitru, Sava, Cîrneală, Ursu, Stoica. Antrenor: Constantin Ferariu.[gallery link="file" size="medium" gss="1" ids="84582,84583,84584,84585,84586,84587,84588,84581"] Rezultatele etapei a 3-a: Șomuzul Preutești – Foresta II Omnia Suceava 3-1 Stejarul Cajvana – Moldova Drăgușeni 0-2 Recolta Fântânele – Zimbrul Siret 0-3 Victoria Vatra Moldoviței – Juniorul Suceava 1-1 Siretul Dolhasca – Viitorul Liteni 4-3 Șomuz Fălticeni – CS Gura Humorului 3-0 FC Pojorâta – Progresul Frătăuții Vechi 0-6Clasament: 
1Progresul Frătăuţii Vechi330011-09
2Şomuz Fălticeni330010-29
3Siretul Dolhasca320111-56
4Moldova Drăguşeni32019-36
5Şomuzul Preuteşti32017-36
6Zimbrul Siret32017-66
7Juniorul Suceava31115-74
8Victoria Vatra Moldoviţei31114-74
9FC Pojorata31113-74
10Stejarul Cajvana31023-53
11Recolta Fântânele31022-93
12Viitorul Liteni30124-71
13CS Gura Humorului30030-70
14Foresta II Suceava30031-90

ȘTIRI