CS Nicu Gane câștigă derbiul județean în Campionatul național de volei al cadețilorSport

Accesări: 143

Echipa de volei a Clubului Sportiv “Nicu Gane” a încheiat anul 2017 cu o nouă victorie în Campionatul Național – Divizia Cadeți.Într-un meci contând pentru prima etapă a returului, duminică, 10 decembrie, echipa pregătită de antrenorul Marius Stan a învins cu 3-1 echipa LPS Suceava  (15-25/ 25-12 / 25-14 / 25-17). Al doilea meci etapei, între CSS Botoșani și VCM LPS Piatra Neamț a vost amânat pentru data de 7 martie 2018.Fălticenenii au avut un început ezitant, cedând primul set fără a emite pretenții. Începând cu al doilea set lucrurile s-au schimbat în jocul gazdelor, care au fost permanent la conducerea jocului.Cu succesul de duminică, “Nicu Gane” rămâne lider în Seria A, cu cinci victorii în tot atâtea partide disputate.[gallery link="file" size="medium" ids="86031,86032,86033,86034,86035,86030"]https://www.youtube.com/watch?v=Q4xlztKfkNQ