Cătălin Cozma a câștigat concursul open de tenis de masă din cadrul turneului de la RomanSport

Accesări: 648

Peste 120 de jucători de tenis de masă, din zona Moldovei și nu numai, au luat parte la “Cupa Why Not”, ediția a V-a, turneu de categoria A în circuitul național AmaTur.

catalin cozmaTurneul s-a desfășurat sâmbătă, 13 februarie 2016, în sala de sport a Colegiului “Miron Costin” din municipiul Roman.

Fălticeneanul Cătălin Cozma, veteran al competițiilor din circuitul național AmaTur, coordonator al echipei Șomuz Fălticeni (Divizia B), s-a impus la categoria Open (Locul 1).

Zona Fălticeni a avut un reprezentant pe podium și la Amatori. Este vorba de Sorin Zamfiroaia, din Dolheștii Mari, care s-a clasat pe locul 3. Tot la amatori, fălticenenii Iulian Aldea și Nelu Aldea au încheiat concursul pe locul 30, respectiv 56.