Campionatul județean de fotbal începe cu 14 echipeSport

Campionatul județean de fotbal începe cu 14 echipe

Deși inițial se miza pe participarea unui număr de 15 echipe în campionatul Ligii a 4-a, la termenul limită stabilit pentru confirmarea înscrierii, 16 august, au rămas în competiție doar 13 cluburi.

Cinci echipe erau condiționate de depunerea unei garanții financiare pentru a fi acceptate în campionat.  Până miercuri, doar FC Pojorîta, Siretul Dolhasca și Juniorul Suceava au îndeplinit această cerință.

Ulterior datei de 16 august, clubul Omnia Suceava a confirmat participarea și a fost înscris în campionat, ocupând locul liber pe țintar.

În noua formulă, cu 14 echipe, campionatul va avea 26 de etape.

Cinci echipe din zona Fălticeni vor începe campionatul în Liga a 4-a.

Șomuz Fălticeni va întâlni pe teren propriu echipa Juniorul Suceava. Pe teren propriu va debuta și Siretul Dolhasca, în compania celor de la Zimbru Siret, în timp ce Șomuzul Preutești se va deplasa la Fântânele, Moldova Drăgușeni la Vatra Moldoviței, iar Viitorul Liteni are drum lung până la Pojorâta.

LIGA a 4-a / Ediția 2017-2018

ETAPA 1 (27 august 2017)
Stejarul Cajvana – Omnia Suceava
Recolta Fîntînele – Șomuzul Preutești
Victoria Vatra Moldoviței – Moldova Drăgușeni
Siretul Dolhasca – Zimbru Siret
Șomuz Fălticeni – Juniorul Suceava
FC Pojorîta – Viitorul Liteni
Progresul Frătăuții Vechi – CS Gura Humorului
ETAPA 2 (3 septembrie 2017)
Șomuzul Preutești – Stejarul Cajvana
Moldova Drăgușeni – Recolta Fîntînele
Zimbru Siret –Victoria Vatra Moldoviței
Juniorul Suceava –Siretul Dolhasca
Viitorul Liteni – Șomuz Fălticeni
Cs Gura Humorului – Fc Pojorîta
Omnia Suceava – Progresul Frătăuții Vechi
ETAPA 3 (10 septembrie 2017)
Șomuzul Preutești – Omnia Suceava
Stejarul Cajvana – Moldova Drăgușeni
Recolta Fîntînele – Zimbru Siret
Victoria Vatra Moldoviței – Juniorul Suceava
Siretul Dolhasca – Viitorul Liteni
Șomuz Fălticeni – CS Gura Humorului
FC Pojorîta –Progresul Frătăuții Vechi
ETAPA 4 (17 septembrie 2017)
Moldova Drăgușeni – Șomuzul Preutești
Zimbru Siret – Stejarul Cajvana
Juniorul Suceava – Recolta Fîntînele
Viitorul Liteni – Victoria Vatra Moldoviței
C S Gura Humorului – Siretul Dolhasca
Progresul Frătăuții Vechi – Șomuz Fălticeni
Omnia Suceava – F C Pojorîta
ETAPA 5 (24 septembrie 2017)
Moldova Drăgușeni – Omnia Suceava
Șomuzul Preutești – Zimbru Siret
Stejarul Cajvana – Juniorul Suceava
Recolta Fîntînele – Viitorul Liteni
Victoria Vatra Moldoviței – Gura Humorului
Siretul Dolhasca – Progresul Frătăuții Vechi
Șomuz Fălticeni – F C Pojorîta
ETAPA 6 (1 octombrie 2017)
Zimbru Siret – Moldova Drăgușeni
Juniorul Suceava – Șomuzul Preutești
Viitorul Liteni – Stejarul Cajvana
C S Gura Humorului – Recolta Fîntînele
Progresul Frătăuții Vechi – Victoria Vatra Moldoviței
F C Pojorîta – Siretul Dolhasca
Omnia Suceava – Șomuz Fălticeni
ETAPA 7 (8 octombrie 2017)
Omnia Suceava – Zimbru Siret
Moldova Drăgușeni – Juniorul Suceava
Șomuzul Preutești – Viitorul Liteni
Stejarul Cajvana – C S Gura Humorului
Recolta Fîntînele – Progresul Frătăuții Vechi
Victoria Vatra Moldoviței – F C Pojorîta
Siretul Dolhasca – Șomuz Fălticeni
ETAPA 8 (15 octombrie 2017)
Juniorul Suceava – Zimbru Siret
Viitorul Liteni – Moldova Drăgușeni
C S Gura Humorului – Șomuzul Preutești
Progresul Frătăuții Vechi – Stejarul Cajvana
F C Pojorîta – Recolta Fîntînele
Șomuz Fălticeni – Victoria Vatra Moldoviței
Siretul Dolhasca – Omnia Suceava
ETAPA 9 (22 octombrie 2017)
Omnia Suceava – Juniorul Suceava
Zimbru Siret – Viitorul Liteni
Moldova Drăgușeni – C S Gura Humorului
Șomuzul Preutești – Progresul Frătăuții Vechi
Stejarul Cajvana – F C Pojorîta
Recolta Fîntînele – Șomuz Fălticeni
Victoria Vatra Moldoviței – Siretul Dolhasca
ETAPA 10 (29 octombrie 2017)
Viitorul Liteni – Juniorul Suceava
C S Gura Humorului – Zimbru Siret
Progresul Frătăuții Vechi – Moldova Drăgușeni
F C Pojorîta – Șomuzul Preutești
Șomuz Fălticeni – Stejarul Cajvana
Siretul Dolhasca – Recolta Fîntînele
Victoria Vatra Moldoviței – Omnia Suceava
Etapa 11 (5 noiembrie 2017)
Omnia Suceava –Viitorul Liteni
Juniorul Suceava – Gura Humorului
Zimbru Siret – Progresul Frătăuții Vechi
Moldova Drăgușeni – F C Pojorîta
Șomuzul Preutești – Șomuz Fălticeni
Stejarul Cajvana – Siretul Dolhasca
Recolta Fîntînele – Victoria Vatra Moldoviței
ETAPA 12 (12 noiembrie 2017)
C S Gura Humorului – Viitorul Liteni
Progresul Frătăuții Vechi – Juniorul Suceava
F C Pojorîta – Zimbru Siret
Șomuz Fălticeni – Moldova Drăgușeni
Siretul Dolhasca – Șomuzul Preutești
Victoria Vatra Moldoviței – Stejarul Cajvana
Recolta Fîntînele – Omnia Suceava
ETAPA 13 (19 noiembrie 2017)
Omnia Suceava – C S Gura Humorului
Viitorul Liteni – Progresul Frătăuții Vechi
Juniorul Suceava – F C Pojorîta
Zimbru Siret – Șomuz Fălticeni
Moldova Drăgușeni – Siretul Dolhasca
Șomuzul Preutești – Victoria Vatra Moldoviței
Stejarul Cajvana – Recolta Fîntînele

 

ȘTIRI

error: Content is protected !!