Armonia rămâne fără victorie şi după deplasarea de la TârgovişteSport

Armonia rămâne fără victorie şi după deplasarea de la Târgovişte

Fetele de la Armonia Fălticeni au înregistrat astăzi a treia înfrângere consecutivă în Liga I, scor 2-6, pe terenul echipei CSS Târgovişte.

„În acest moment nu putem emite pretenţii în faţa adversarelor noastre. Aşteptam mai mult de la jucătoarele care au experienţa sezonului trecut. Avem însă speranţa că vom reuşi mai mult în viitorul apropiat, punând mai multă încredere în jucătoarele tinere”, ne-a declarat antrenorul Marcel Irimie.

Armonia a fost egala Târgoviştei, daca se poate vorbi de o egalitate, doar în repriza a doua. Ambele echipe au reuşit să înscrie câte două goluri după pauză. Pentru Armonia au marcat Buţuraş şi Olariu

Armonia: Bălăneasa (Zugun) – Loghin, Drobotă, Buţuraş, Vasiliu (Crăciun), Litră (Dumitru), Olariu, Vieru, Cojocariu (Onofrei), Pădurean, Mitruţ (Ţibichi). Antr. Marcel Irimie.

Rezultatele etapei a 4-a:

CSS Târgovişte – Armonia Fălticeni 6-2

Selena Constanţa – Oţelul Galaţi 0-6

Navobi Iaşi – Viitorul Buzău 8-1

Clasament: 1. Oţelul Galaţi – 12p. / 2. Navobi Iaşi – 9p. / 3. Selena Constanţa – 6p. / 4. CSS Târgovişte – 6p. / 5. Viitorul Buzău – 3p. / 6. Armonia Fălticeni – 0p. / 7. CSM Paşcani – 0p.

Singura consolare pentru Armonia în această săptămână râmâne calificarea în turul doi al Cupei României, calificare facilitată de retragerea echipei SCM Bacău din competiţiile interne.

Campionatul Ligii I se întrerupe până pe data de 26 octombrie. Atunci Armonia va juca pe teren propriu în faţa echipei Selena Constanţa.

În această perioadă sunt programate primele turnee zonale ale junioarelor.

Un astfel de turneu va fi găzduit de Armonia Fălticeni la sfârşitul săptămânii viitoare, 11-12 octombrie, în următoarea componenţă: Armonia Fălticeni, CSM Paşcani, Navobi Iaşi şi LPS Vaslui.