Agenda sportiva 25-26 octombrie 2014Sport

Agenda sportiva 25-26 octombrie 2014

Comitetul de urgenţă al Agenţiei Judeţene de Fotbal a hotărât disputarea în avans a partidelor din etapa a 11-a a Ligii a IV-a. Etapa se va disputa sâmbătă, 1 noiembrie, juniori A1 – ora 11.00, seniori – ora 13.00.

De asemenea, din cauza condiţiilor meteo nefavorabile, au fost amânate partidele din Campionatul Juniori E, etapa care ar fi trebuit să se dispute sâmbătă, 25 octombrie 2014

 

Competiţii 25-26 octombrie 2014

 

Fotbal, Liga a II-a, Etapa a 11-a

FC Voluntari – Rapid CFR Suceava

 

Fotbal, Liga a III-a, Etapa a 8-a

V/24.10/ FC Zagon – Bucovina Pojorâta 0-3

S/25.10/ Sporting Lieşti – Bucovina Rădăuţi (ora15.00)

 

Fotbal, Juniori C, Etapa a 10-a, S / 25.10/ ora 11.00

CSS CN Nicu Gane Fălticeni – Şomuzul Preuteşti (Stadionul Tineretului)

Viitorul Negostina – Unirea Boroaia

 

Fotbal feminin, Liga judeţeană, Etapa a II-a / S /25.10/ ora 13.00

Fălticeni, Stadionul Tineretului

CSS „Nicu Gane” Fălticeni – FC Pojorâta

CSS „Nicu Gane” Fălticeni – Negostina

FC Pojorâta – Negostina

 

Fotbal feminin, Liga I, Etapa a 5-a / S /26.10/ ora 11.00

Viitorul Buzău – CSM Paşcani

Armonia Fălticeni – Selena Constanţa (Stadionul Tineretului)

Oţelul Galaţi – Navobi Iaşi

CSS Tîrgovişte stă în această etapă

 

Fotbal, Liga a IV-a, D/26.10/, Etapa a 10-a, ora 13.00

*de la ora 11.00 se dispută partidele echipelor de juniori A1

Viitorul Liteni – Bradul Putna

Şomuzul Preuteşti – Şomuz Fălticeni

Bucovina 2 Pojorâta – Progresul Fr. Vechi

CS Gura Humorului – Moldova Drăguşeni (S/25.10)

Ştiinţa Vicovu de Sus – Avântul Volovăţ

Silva Udeşti – Viitorul Vereşti

Victoria Vatra Moldoviţei – Voinţa Stroieşti

Recolta Fîntînele – Zimbrul Siret

Bucovina 2 Rădăuţi – Flacăra Vicovu de Jos

 

Fotbal, Liga a V-a, D/26.10/, Etapa a 10-a, Seria Est

Spuma Dărmăneşti – Ştiinţa Mitocu Dragomirnei

Voinţa Zvoriştea – Rapid CFR II Suceava

Pleşul Râşca – Viitorul Cetatea Baia

Locomotiva Dorneşti – Releul Mihoveni

Bucovina Şerbăuţi – Unirea Horodnic de Sus

Viitorul Adâncata – Steaua Dumbrăveni

Sporting Buneşti – stă

ȘTIRI

error: Content is protected !!