Agenda sportiva, 11-12 octombrie 2014Sport

Agenda sportiva, 11-12 octombrie 2014

Campionatul judeţean de fotbal feminin

S/11.10.2014/ Etapa 1, Teren Negostina

Viitorul Negostina – CSS CN Nicu Gane Fălticeni (ora 13:00)

CSS CN Nicu Gane Fălticeni – FC Pojorâta (ora 14:30)

FC Pojorâta –  Viitorul Negostina (ora 16:00)

 

Fotbal feminin, Campionatul naţional de junioare

Turnee zonale – Etapa 1 / 11-12.10.2014

Stadion “Tineretului” Fălticeni

Participă echipele: Armonia Fălticeni, CSM Paşcani, Navobi Iaşi şi LPS Vaslui.

 

Fotbal / Juniori C / Etapa a VIII-a

S/11.10.2014

Şomuzul Preuteşti – Bradul Vama (ora 11.00)

CSS Nicu Gane Fălticeni – CSS Rădăuţi (Ora 11.00 – Stadionul Tineretului)

Luceafărul Bucovina 2012 – Unirea Boroaia

 

 

Fotbal / Juniori E / Etapele V – VI

S/11.10.2014 – Teren municipiul Rădăuţi

Bucovina Rădăuţi – CN Nicu Gane Fălticeni (ora 11.00)

Bucovina Pojorâta – CN Nicu Gane Fălticeni (ora 16.00)

 

Handbal masculin / Liga naţională, Etapa a VIII-a

S/11.10.2014/ Ora 17, Sala LPS Suceava

CSU Suceava – HC Vaslui

 

Atletism / Grand Prix “Cristina Casandra”

S/11.10.2014/ Ora 10.00 / Stadionul “Areni” Suceava

 

Volei / Campionatul Naţional – Divizia cadeţi – masculin

D/12.10.2014, Etapa a II-a, Seria A

CSS Rm Sărat – CSS Buzău

CSS Galaţi – CSS „Nicu Gane” Fălticeni

LPS VCM Piatra Neamţ stă în această etapă

 

“Cupa Fălticeni la bodybuilding”

D/12.10.2014 / Orele 13.00 – 18.00

Fălticeni, Centrul Cultural “Grigore Vasiliu Birlic”

Participă sportivi din judeţele Suceava şi Neamţ, la categoriile: Men`s Physiquesistem Open, Bodybuilding 75 kg., Bodybuilding 85 kg., OPEN Bodybuilding (75 Kg + 85 kg).

 

Fotbal / Liga a II-a, Seria I, Etapa a VII-a

S/11.10.2014 / ACS Berceni – Rapid CFR Suceava

Fotbal / Liga a IV-a, Etapa a VIII-a

*în deschidere, de la ora 11.00, partidele echipelor de Juniori A1

S – D/11/12.10.2014/ Seniori

Viitorul Liteni – Şomuz Fălticeni

Bradul Putna – Progresul Frătăuţii Vechi

Şomuzul Preuteşti – Moldova Drăguşeni

Bucovina 2 Ciocăneşti – Avântul Volovăţ

CS Gura Humorului – Viitorul Vereşti (S/11.10.2014/ Ora 13.00)

Ştiinţa Vicovu de Sus – Voinţa Stroieşti

Silva Udeşti – Zimbrul Siret

Victoria Vatra Moldoviţei – Flacăra Vicovu de Jos

Recolta Fântânele – Bucovina 2 Milişăuţi

 

Fotbal / Liga a V-a, Etapa a VII-a, Seria Est

D/12.10.2014/ Ora 13.00

Ştiinţa Mitocu Dragomirnei – Sporting Buneşti (ora 14.00)

Spuma Dărmăneşti – Viitorul Cetatea Baia

Voinţa Zvoriştea – Releul Mihoveni (ora 11.00)

Pleşul  Râşca – Unirea Horodnic de Sus

Locomotiva Dorneşti – Steaua Dumbrăveni

Bucovina Şerbăuţi – Viitorul Adâncata

Rapid CFR II Suceava stă în această etapă

 

ȘTIRI

error: Content is protected !!