Agenda evenimentelor sportive la Fălticeni: turneu semifinal la minivolei și fotbal în Liga 3Sport

Agenda evenimentelor sportive la Fălticeni: turneu semifinal la minivolei și fotbal în Liga 3

La sfârșitul săptămânii, cluburile sportive din Fălticeni sunt angrenate în competiții sportive importante, în jocurile de echipă.

Sala de sport a Colegiului Național „Nicu Gane” găzduiește a doua Semifinală din cadrul Campionatului Național de Minivolei. CSS Nicu Gane lupăt pentru calificarea la Turneul Final.

După amiază, avem fotbal pe Stadionul „Tineretului”. De la ora 15.00, în Liga a 3-a de fotbal feminin, CN Nicu Gane Fălticeni primește vizita fetelor de la CSM Pașcani.

În Liga a 3-a masculină, Șomuz Fălticeni se deplasează la Pașcani, pentru o confruntare foarte importantă în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Partida va avea loc de la ora 17.00.

Campionatul Național – Divizia Minivolei

Turneul Semifinal II / Fălticeni, 19-20 aprilie 2019

Sala de sport a Colegiului Național “Nicu Gane” Fălticeni – Intrarea liberă!

Programul jocurilor:

Vineri, 19 aprilie 2019

Jocul 1/ Ora 09.00: CSS Zalău – CSM București

Jocul 2/ Ora 11.00: CSS Tulcea – CSS Nicu Gane Fălticeni

Jocul 3/ Ora 16.00: CSS Zalău – CSS Tulcea

Jocul 4/ Ora 18.00: CSM București – CSS Nicu Gane Fălticeni

Sâmbătă, 20 aprilie 2019

Jocul 5/ Ora 09.00: CSS Tulcea – CSM București

Jocul 6/ Ora 11.00: CSS Nicu Gane Fălticeni – CSS Zalău

Liga a 3-a / Etapa 24

Vineri, 19 aprilie 2019 (ora 17.00)

CSM Pașcani – Șomuz Fălticeni

Arbitri: A – Ilie Ionut Catalin (Bucureşti), A1 – Neacsu Ionut Traian (Bucureşti), A2 – Goicea Silviu (Bucureşti).

Observatori: Seceanu Liviu (Galaţi), Pop Ion Gabriel Flaviu (Bacău).

Sâmbătă, 20 aprilie 2019 (ora 17.00)

CSM Râmnicu Sărat – Gloria Buzău

Ceahlăul Piatra Neamț – Bucovina Rădăuți

Sănătatea Darabani – FC II Botoșani

Știința Miroslava – CSM Focșani

Oțelul Galați – Foresta Suceava

Metalul Buzău – KSE Târgu Secuiesc

Liga a 3-a Fotbal feminin / Etapa 7

Vineri, 19 aprilie 2019 (ora 15.00)

C.N. “Nicu Gane” Fălticeni – CSM Pașcani

Stadion “Tineretului”

Arbitri: A1 – Sontu Alin (Focașni), A2 – Voicu Cristian (Focșani), A2 – Carabă Gabriel (Focșani)

Sâmbătă, 20 aprilie (ora 11.00)

Universitatea 2 Galați – FC Onești 3-0

  • FC Onești s-a retras din campionat

Zimbrul Tulcea – ACS Activ Slobozia

Fotbal Under 15

Etapa a 7-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 11.00

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești (Stadionul Tineretului)

Fotbal Under 13

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 13.00

Șomuz Fălticeni – Juniorul Suceava (Stadionul Tineretului)

Foresta Moldovița – CN Nicu Gane Fălticeni

CSM Bucovina Rădăuți – Foresta Fălticeni

Facebook Comments

ȘTIRI