Victorie clară pentru Șomuz Fălticeni la Gura HumoruluiSport

Victorie clară pentru Șomuz Fălticeni la Gura Humorului

Liga a 4-a suceveană programează la sfârșitul acestei săptămâni partidele etapei a 22-a.

În primul meci al rundei, disputat sâmbătă, Șomuz Fălticeni s-a impus cu un categoric 4-0 pe terenul echipei CS Gura Humorului.

Vremea a fost perfectă pentru fotbal iar suprafața de joc s-a prezentat excelent pentru această confruntare.

Fălticenenii, fără câțiva jucători din echipa standard (Florin Ailenei, George Neagoe, Lucian Plăcintă), au dominat partida de la început, până în ultimul minut. Prima reușită i-a aparținut lui Stanca, la capătul unei acțiuni personale aplaudată de spectatori. Pe lista marcatorilor s-au mai aflat din nou Robert Martin, cu o nouă dublă, dar și portarul Cătălin Pascal, acesta din urmă transformând lovitura de pedeapsă acordată pentru henț, la ultima fază a meciului.

Gazdele au avut primul șut pe poarta lui Cătălin Pascal abia în minutul 76.

Cu patru etape înaintea finalului de campionat, Șomuz Fălticeni își consolidează poziția a 4-a în clasament, ajungând la 43 de puncte.

Meciul de la Gura Humorului a fost condus de o brigadă de arbitri din Republica Moldova, în baza unui schimb de experință cu Asociația Județeană de Fotbal Suceava.

 

CS Gura Humorului – Șomuz Fălticeni 0-4 (0-1)

Au marcat: Stanca Alin (13), Martin Robert (49, 54), Pascal Cătălin (90 p)

Arbitri: A: Cebotaru Dumitru, A1: Barila Vitalie, A2. Bereghici Gheniade (Republica Moldova).

Observator: Filipciuc Ioan – Suceava.

 CS Gura Humorului: Negrea P. – K. Nicușor, Pădureț A., Șandru N., Susanu C., Plohoi M., Martin S., Gafița A., Simeria C., Șandru V., Nuțu M. (H. Alexandru). Antrenor Robert Molocea.

Șomuz Fălticeni: Pascal C. – Seliuc V., Furtună E., Corlan I., Pătrașcu R. (70 Simion F.), Sabie Gh., Zamă I., Bosancu Ov. (82 Dumitrache P.), Plăcintă M. (Netea A.), Stanca A., Martin R. (87 Florea C.) Rezerve neutilizate: Florescu A., Plăcintă L. Antrenor Iulian Darabă.

 

Duminică, 7 mai, de la ora 13.00, sunt programate următoarele partide:

Viitorul Liteni – Forestierul Frumosu

Foresta II Siret – Șomuzul Preutești

Recolta Fântânele – Victoria Vatra Moldoviței

Moldova Drăgușeni – CSM Bucovina Rădăuți

Progresul Frătăuții Vechi – stă

Stejarul Cajvana – stă

ȘTIRI

error: Content is protected !!