Ultimul minut a fost decisiv pentru echipele sucevene în etapa intermediară de astăzi

Rapid Suceava și Bucovina Pojorâta rămân fără victorie și după a treia etapă din acest an. Astăzi, în etapa 21, intermediară, ambele reprezentante ale județului au scos rezultate de egalitate, chiar dacă în cele două meciuri s-au înscris 10 goluri.

Rapid Suceava a obținut un egal nesperat, în ultimul minut, după ce Farul Constanța a avut 0-2 în minutul 77. Ultimul minut, mai exact al patrulea din prelungiri, a fost decisiv și la Pojorâta. A fost însă cu ghinion pentru gazde pentru că Ceahlăul a reușit să egaleze din lovitură de pedeapsă.

Etapa a fost favorabilă oaspeților. S-au înregistrat patru remize și două victorii ale echipelor vizitatoare.

Rapid CFR: Niga – D. Bălan, Cl. Velescu, D. Ciobanu, D. Semeghin (cpt.) – Golofca, Sfrijan, G. Apostol, Plămadă – M. Negru, Boiciuc. Rezerve: Hânţescu – Ţăuţianu, Bîgu, Dănilă, Jitariuc, Gheorghiciuc, Tudorache. Antrenor: Costel Ilie.

Bucovina: Pop – Cristescu, Răuţa, Moisi, Jarda (cpt.), Jugaru, Nuţescu, Căinari, Buhăceanu, Acostăchioae, M. Coman. Rezerve: Puianu – Stănescu, Viţu, Pîslaru, Ţârţârău, Duţică. Antrenor: Dănuţ Mândrilă.

Rezultatel etapei 21:

D.U. Brăila  – Rapid București 1-1

Oțelul Galați – ACS Berceni 0-2

SC Bacău – CS Balotești 1-1

Rapid CFR Suceava – Farul Constanța 2-2 (Boiciuc 77, Tudorache 90+2 / Pătulea 64 pen., Munteanu 77)

Bucovina Pojorâta – Ceahlăul P. Neamț 3-3 (Coman 33, Moisei 43, Jardă 45+5 / Margină 40, 90+4 pen., Galan 45+2)

Gloria Buzău – Academica Clinceni 0-2

Clasament:

Clasament 1. Rapid București – 43p./ 2. Dunărea Călărași – 39p./ 3. D.U. Brăila – 38p./ 4. Academica Clinceni – 36p./ 5. Farul Constanța – 32p./ 6. SC Bacău – 29p./ 7. ACS Berceni – 28p./ 8. Gloria Buzău – 26p./ 9. Rapid CFR Suceava – 23p./ 10. CS Balotești – 18p./ 11. Bucovina Pojorâta – 16p./ 12. Oțelul Galați – 12p./ 13. Ceahlăul P.N. – 10p.