Șomuz Fălticeni s-a calificat în barajul pentru Divizia A la tenis de masăExclusiv

Șomuz Fălticeni s-a calificat în barajul pentru Divizia A la tenis de masă

Buzăul a găzduit la sfârșitul acestei săptămâni partidele din returul Campionatului național de seniori, pe echipe, Divizia B, tenis de masă, ediția 2016-2017.

În Seria I, echipa clubului sportiv Șomuz Fălticeni a confirmat forma foarte bună din acest sezon. Clasați pe primul loc la sfârșitul turului, cu 7 victorii în tot atâtea partide, fălticenenii au avut prestații bune și în retur, obținând a doua calificare în faza play-off în istoria participărilor în Divizia B.

Echipa Șomuz Fălticeni i-a avut în componență pe: Cocinschi Emanuel, Moșneagu Marius, Nemaciuc Mihai, Cozma Cătălin – coordonator.

Ierarhia finală a sezonului și promovarea în Divizia A se vor juca între cele mai bune patru echipe ale sezonului: Șomuz Fălticeni și CSM Slatina (din Seria I), respectiv Steaua București și Pristavu Câmpulung (din Seria a II-a).

“În returul disputat la Buzău am avut 6 victorii și o înfrângere la CSM Slatina cu 5-3. Cu aceste rezultate am terminat returul pe locul 2. Dat fiind faptul că în tur am avut 7 victorii și am învins Slatina cu 5-2, echipa noastră s-a clasat pe primul loc în Seria I. Primele meciuri din play-off le avem cu echipa din Câmpulung la începutul lunii martie”, ne-a informat Cătălin Cozma, coordonatorul echipei din Fălticeni.

Seria I

Reuniunea 1 (19 ianuarie)

CS TTA Topoloveni – ACS Șomuz Fălticeni 2-5

Banescu-Cocinschi 0-3, Toma – Moșneagu 3-0, Wischeg – Nemaciuc 0-3, Toma – Cocinschi 3-1, Banescu – Nemaciuc 1-3, Wischeg – Moșneagu 2-3, Toma – Nemaciuc 0-3

CS Unirea Alba Iulia – CSM Slatina 0-5

ACS DSA Cluj Napoca – CS TTT București 3-5

CS Raris Timișoara – ACSM Dunărea Giurgiu 3-5

 

Reuniunea 2

ACS DSA Cluj Napoca – ACS Șomuz Fălticeni 0-5

Mocean – Cocinschi 1-3, Marinescu – Moșneagu 1-3, Simion – Nemaciuc 1-3, Marinescu – Cocinschi 0-3, Mocean – Nemaciuc 0-3

CS TTA Topoloveni – CS Unirea Alba Iulia 1-5

CSM Slatina – ACSM Dunărea Giurgiu 5-1

CS Raris Timișoara – CS TTT București 3-5

 

Reuniunea 3

CS TTT București – ACS Șomuz Fălticeni 2-5

Macarenco A. – Cocinschi 1-3, Stoica – Moșneagu 3-0,  Macarenco M. – Nemaciuc 0-3, Stoica – Cocinschi 3-0, Macarenco A. – Nemaciuc 0-3,, Macarenco M. – Moșneagu 1-3, Stoica – Nemaciuc 2-3

 ACS DSA Cluj Napoca – CS Unirea Alba Iulia 2-5

CS TTA Topoloveni – ACSM Dunărea Giurgiu 2-5

CSM Slatina – CS Raris Timișoara 5-1

 

Reuniunea 4 (20 ianuarie)

ACS Șomuz Fălticeni – CS Raris Timișoara 5-2

Moșneagu – Lazici 3-1, Nemaciuc – Beca 3-0, Cocinschi – Cristanus 2-3, Nemaciuc – Lazici 3-1, Moșneagu – Cristanus 0-3, Cocinschi – Beca 3-1, Nemaciuc – Cristanus 3-1

ACS DSA Cluj Napoca – ACSM Dunărea Giurgiu 4-5

CS Unirea Alba Iulia – CS TTT București 5-3

CSM Slatina – CS TTA Topoloveni 5-0

 

Reuniunea 5

CS Unirea Alba Iulia – ACS Șomuz Fălticeni 3-5

Corburean – Cocinschi 2-3, Sorescu – Moșneagu 3-1, Rus – Nemaciuc 3-2, Sorescu – Cocinschi 1-3, Corburean – Nemaciuc 1-3, Rus – Moșneagu 3-0, Sorescu – Nemaciuc 1-3, Rus – Cocinschi 1-3

ACSM Dunărea Giurgiu – CS TTT București 5-3

ACS DSA Cluj Napoca – CSM Slatina 0-5

CS Raris Timișoara – CS TTA Topoloveni 4-5

 

Reuniunea 6

ACSM Dunărea Giurgiu – ACS Șomuz Fălticeni 1-5

Patulean – Cocinschi 0-3, Enciu – Moșneagu 3-0, Anghel – Nemaciuc 0-3, Enciu – Cocinschi 1-3, Patulean – Nemaciuc 0-3, Anghel – Moșneagu 1-3

CSM Slatina – CS TTT București 5-0

ACS DSA Cluj Napoca – CS TTA Topoloveni W-O

CS Unirea Alba Iulia – CS Raris Timișoara 5-1

 

Reuniunea 7 (21 ianuarie)

CSM Slatina – ACS Șomuz Fălticeni 5-3

Manescu – Cocinschi 3-0, Neacșu – Moșneagu 2-3, Rădoi – Nemaciuc 3-1, Neacșu – Cocinschi 1-3, Manescu – Nemaciuc 3-0, Rădoi – Moșneagu 3-1, Neacșu – Nemaciuc 0-3

 CS TTT București – CS TTA Topoloveni 1-5

ACSM Dunărea Giurgiu – CS Unirea Alba Iulia 5-3

CS Raris Timișoara – ACS DSA Cluj Napoca 3-5

 

Seria a II-a

Reuniunea 1 (19 ianuarie)

LTNM Tg. Secuiesc – CSA Steaua București 0-5

CS TT Pristavu Câmpulung – ACTT București 5-3

CS Proaktiv Focșani – CSS Od. Secuiesc II 5-2

ACS Mureșul Luduș – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

 

Reuniunea 2

LTNM Tg. Secuiesc – ACTT București 3-5

CS Proaktiv Focșani – CSA Steaua București 2-5

CS TT Pristavu Câmpulung – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-1

CSS Od. Secuiesc II – ACS Mureșul Luduș 5-0

 

Reuniunea 3

ACTT București – CS Proaktiv Focșani 2-5

CS Electrica Sf. Gheorghe II – LTNM Tg. Secuiesc 5-4

CSS Od. Secuiesc II – CSA Steaua București 0-5

CS TT Pristavu Câmpulung – ACS Mureșul Luduș 5-0

 

Reuniunea 4 (20 ianuarie)

CS Electrica Sf. Gheorghe II – CS Proaktiv Focșani 0-5

CSS Od. Secuiesc II – ACTT București 5-2

LTNM Tg. Secuiesc – CS TT Pristavu Câmpulung 1-5

ACS Mureșul Luduș – CSA Steaua București 0-5

 

Reuniunea 5

CSS Od. Secuiesc II – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

CS TT Pristavu Câmpulung – CS Proaktiv Focșani 5-3

ACTT București – CSA Steaua București 0-5

LTNM Tg. Secuiesc – ACS Mureșul Luduș 5-3

 

Reuniunea 6

CSS Od. Secuiesc II – CS TT Pristavu Câmpulung 0-5

CSA Steaua București – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

CS Proaktiv Focșani – LTNM Tg. Secuiesc 5-2

ACTT București – ACS Mureșul Luduș 5-0

 

Reuniunea 7 (21 ianuarie)

CS TT Pristavu Câmpulung – CSA Steaua București 2-5

CSS Od. Secuiesc II – LTNM Tg. Secuiesc 5-2

CS Electrica Sf. Gheorghe II – ACTT București 1-5

ACS Mureșul Luduș – CS Proaktiv Focșani 0-5

 

Meciuri pentru clasamentul general:

Locurile 5-6: CSS Od. Secuiesc II – ACSM Dunărea Giurgiu 4-5

Locurile 7-8: CS TTT București – CS Proaktiv Focșani 0-5

Locurile 9-10: CS Unirea Alba Iulia – ACTT București 2-5

Locurile 11-12: CSTA Topoloveni – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

Clasament general Divizia B 2016-2017:

 Play-off: 1-4 ACS Șomuz Fălticeni / CSA Steaua București /  CSM Slatina / CS TT Pristavu Câmpulung

  1. ACSM Dunărea Giurgiu
  2. CSS Od. Secuiesc II
  3. CS Proaktiv Focșani
  4. CS TTT București
  5. ACTT București
  6. CS Unirea Alba Iulia
  7. CSTA Topoloveni
  8. CS Electrica Sf. Gheorghe

 

 

ȘTIRI

error: Content is protected !!