Somuz Fălticeni la un pas de podium în turul Diviziei ASport

Somuz Fălticeni la un pas de podium în turul Diviziei A

Marți s-au disputat meciurile din ultima rundă a turului din cadrul Diviziei A – Tenis de masă, competiție care s-a desfășurat la Bistrița, în perioada 2-5 septembrie 2017.

Șomuz Fălticeni și-a depășit condiția de nou promovată și s-a clasat pe locul 4, în Seria 1, la un singur pas de podium.

Echipa formată din Marius Moșneagu, Emanuel Cocinschi, Mihai Roșca, Cosmin Hasna și coordonatorul Cătălin Cozma a obținut 4 victorii  în 7 partide, o performanță neașteptată pentru o echipă care avea ca obiectiv menținerea în cel de-al doilea eșalon valoric.

Fălticenenii au învins echipele: CSS Ilfov, Feet Fel Od. Secuiesc, Pristavu Clung II și CSM Iași. Singurele înfrângeri au fost înregistrate în fața principalelor favorite: CSM Cluj, CSTA București și CSA Steaua București.

 

Divizia A – Seria 1

Runda 1 – sâmbătă, 2 septembrie

CSM Iași – CSM Cluj Napoca 0-5

CS FF Od. Secuiesc – CS Pristavu C-lung II 1-5

ACS Șomuz Fălticeni – CSS Ilfov Buftea 5-0

(*Cocinschi – 2 victorii, Hasna – 2 victorii, Mihai Roșca – 1 victorie)

CSTA București – CSA Steaua București 1-5

 

Runda 2 – sâmbătă, 2 septembrie

CSA Steaua București – CSM Iași 5-0

CSS Ilfov Buftea – CSM Cluj Napoca 2-5

CSTA București – CS Pristavu Clung II 5-0

CS Feet Fel Od. Secuiesc – ACS Șomuz Fălticeni 2-5

(*Emanuel Cocinschi – 3 victorii, Marius Moșneagu – 2 victorii)

 

Runda 3 – duminică, 3 septembrie

CSA Steaua București – CSS Ilfov Buftea 5-0

CSTA București – CS Feet Fel Od. Secuiesc 5-0

ACS Șomuz Fălticeni – CSM Cluj Napoca 3-5

(*Mihai Roșca – 2 victorii, Marius Moșneagu – 1 victorie)

CSM Iași – CS Pristavu Clung II 5-2

 

Runda 4 – duminică, 3 septembrie

CSTA București  – ACS Șomuz Fălticeni 5-3

(*Emanuel Cocinschi – 2 victorii, Mihai Roșca – 1 victorie)

CS FF Odorheiul Secuiesc – CSM Iași 2-5

CSA Steaua București – CSM Cluj Napoca 5-0

CSS Ilfov Buftea – CS Pristavu C-lung II 1-5

 

Runda 5 – luni, 4 septembrie

CS FF Odorheiul Secuiesc – CSS Ilfov Buftea 5-0

CSTA București – CSM Iași 5-2

ACS Șomuz Fălticeni – CSA Steaua București 0-5

CSM Cluj Napoca – CS Pristavu C-lung 5-1

 

Runda 6  – luni, 4 septembrie

CS FF Odorheiul Secuiesc – CSM Cluj Napoca 1-5

CSA Steaua București – CS Pristavu Clung II 5-0

CSTA București – CSS Ilfov Buftea 5-0

ACS Șomuz Fălticeni – CSM Iași 5-2

(*Mihai Roșca – 2 victorii, Emanuel Cocinschi – 2 victorii, Marius Moșneagu – 1 victorie)

 

Runda 7 – marți, 5 septembrie

CSA Steaua București – CS FF Odorheiul Secuiesc 5-0

CSTA București – CSM Cluj Napoca 2-5

CS Pristavu Clung II – ACS Șomuz Fălticeni 2-5

(*Mihai Roșca – 3 victorii, Marius Moșneagu – 1 victorie, Emanuel Cocinschi – 1 victorie)

CSM Iași – CSS Ilfov Buftea 5-4

 

ȘTIRI

error: Content is protected !!