Şomuz Fălticeni – Inter Dorohoi 1-0Sport

Şomuz Fălticeni – Inter Dorohoi 1-0

somuz_dorohoi_2În programul de pregătire pentru sezonul de primăvară al Ligii a IV-a, Şomuz Fălticeni a avut programat marţi, 24 februarie, un amical pe teren propriu cu Inter Dorohoi, lider în liga similară din judeţul Botoşani.

Fălticenenii s-au impus cu 1-0 prin golul înscris de Codruţ Gliz, în prima repriză, după o lovitură liberă executată de … antrenorul Radu Anania, revenit pe teren pentru acest meci pentru a suplini absenţa unor jucători.

Cele două echipe şi-au împărţit perioadele de dominare, fălticenenii fiind mai periculoşi în prima repriză, în timp ce în repriza secundă Alexandru Miron a închis poarta gazdelor în faţa celor 3-4 situaţii de gol ale echipei din Dorohoi.

Şomuz: Georgescu (Miron A.), Furtună (Ilie), Vişinar, Handîc, Antonesei, R. Anania, Ştefăroi, Gliz, Cara, Lipan, Ailincăi. Antrenor Radu Anania.

Inter: Satco – Chiorescu, Diţu, Aghiorghiesei, Antonescu, Costaş D., Mihai, Costaş V., Timofte, Moisa, Negruţ. Au mai intrat în joc: Mamra, Iomax, Augustin, Istina. Antrenori Cătălin Scripcaru / Gabriel Cărăuşu.