Şomuz Fălticeni a învins la limită Siretul Dolhasca într-un meci de pregătireSport

Şomuz Fălticeni a învins la limită Siretul Dolhasca într-un meci de pregătire

Lidera Ligii a 4-a, Şomuz Fălticeni a pregătit jocul din următoarea etapă a campionatului cu un meci amical în compania echipei Siretul Dolhasca, care se pregăteşte pentru debutul în noua ediţie a Ligii a V-a.

Fără 4-5 jucători din echipa de bază, a căror lipsă a fost acoperită de câţiva tineri de la echipa de juniori, Şomuz a învins la limită, scor 4-3, echipa din Dolhasca.

Oaspeţii au avut avantaj de două goluri cu câteva minute înainte de pauză. Golurile Fălticeniului au fost marcate de Sergiu Beclea, Robert Martin, Geo Stanca (din penalty) şi juniorul Borza. Pentru Dolhasca au marcat Petrică Sava şi M. Ciobanu (2 goluri).

Şomuz: Puianu – Lateş, Furtună, Ailenei Fl., Ştefăroi, Beclea S., Stanca G., Cotos, Simion, Netea, Martin R.

Au mai intrat: Zamă, Borza, Artenie, Costaş. Antr. Iulian Darabă.