Şomuz a încheiat sezonul cu o victorie: 6-1 cu Recolta FântâneleSport

Şomuz a încheiat sezonul cu o victorie: 6-1 cu Recolta Fântânele

somuz falticeni

Miercuri, 10 iunie, de la ora 18, Stadionul „Tineretului” a găzduit ultima partidă a echipei Şomuz Fălticeni în actuala ediţie a Ligii a IV-a. Fălticenenii s-au impus cu 6-1 împotriva Recoltei Fântânele. După un început bun de meci pentru Recolta, cu două ocazii de gol, gazdele au înscris primul gol aproape de pauză prin Săvoaia. repriza a doua s-a desfăşurat într-un singur sens, spre poarta oaspeţilor, rămaşi şi în 10 jucători după eliminarea lui Ţigănaşu pentru fault în calitate de ultim apărător.

Şomuz Fălticeni – Recolta Fîntînele 6-1 (1-0)

Au marcat: Săvoaia (40), Cara (55, 75, 84), C. Alexandru (77), Vişinar (81) / Pişta (66)

Şomuz: Plăcintă, Furtună, Căeriu, Săvoaia (63 Dochia), Antonesei, Cara, Ştefăroi (46 C. Alexandru), Vişinar, Nechitoaia, Gliz, Ailincăi (22 Handîc). Antr. Radu Anania.

Recolta: Babiuc, Pandelea, Vîrvărei, Neamţu, Onofraş, Ţigănaşu, Lăcătuşu, Avasiloaie, Scutariu, Tipa, Tîrnovan. Rezerve – Sîrbu, Pişta, Parasca, Munteanu, Mînicău. Antr. Cătălin Stamate şi Vlad Nemţoi.

Viitorul Verești – a stat

Înaintea ultimei etape, programată duminică 14 iunie, clasamentul în partea superioară se prezintă astfel: 1. Bucovina 2 Pojorâta – 78p.(calificată în barajul de promovare în L3)/ 2. Silva Udeşti – 71p./ 3. Progresul Fr. Vechi – 68p. / 4. Şomuz Fălticeni – 63p. (un meci în plus şi avantajul meciurilor directe) / 5. Şomuzul Preuteşti – 63p.

Partida dintre Victoria Vatra Moldoviţei şi Şomuzul Preuteşti, contând pentru ultima etapă, se va disputa sâmbătă, 13 iunie, de la ora 17.00.