Șomuz a bifat o nouă victorie în jocurile de pregătire. Vineri la Fălticeni vine Bucovina PojorâtaSport

LPS Suceava a fost al doilea adversar al liderului Ligii a IV-a, în programul de pregătire pentru retur.

Fălticenenii s-au impus cu 2-1 în fața puștilor antrenați de profesorul Aurel Constantin. LPS a deschis scorul după o greșeală a portarului Nistor, iar gazdele au egalat până la pauză prin golul înscris cu capul de Cutaș, după un corner  (a doua reușită în pregătiri). Golul victoriei a fost marcat în repriza a doua de Papaghiuc.

Antrenorul Radu Anania a utilizat în acest joc următorii jucători:

Nistor – Furtună (r2 – Țepeș), Breniuc (r2 – Căeriu), Ștefăroi, Corlan (r1- Antonesei), Mercaș (r2 – Vișinar), Nechitoaia (r2 – Duman), Cara (r2 – Martin), Neagoe (r2 – Seliuc), Papaghiuc, Cutaș.

Vineri, 12 februarie, Șomuz Fălticeni va întâlni echipa de Liga a II-a, Bucovina Pojorâta. Meciul se va disputa pe Stadionul „Tineretului”, de la ora 15.30.