Rezultate bune ale fetelor la turneul Tenis 10 de la DorohoiSport

Rezultate bune ale fetelor la turneul Tenis 10 de la Dorohoi

Cele trei fete care au reprezentat secţia de tenis de câmp a Clubului Sportiv “Nada Florilor” la Turneul “Tenis 10 FRT” de la Dorohoi au obţinut rezultate remarcabile.

Andreia Anton (9 ani) s-a clasat pe locul doi, aflându-se la prima medalie în acest circuit. Clasări în zona podiumului, locurile 4-5, au obţinut şi Evelina Tănase (8 ani) şi Sara Guşă (7 ani).

“Pentru acest nivel, la vârsta lor, Andreia, Evelina şi Sara au avut prestaţii demne de toată laudă”, ne-a declarat Marcel Dascălu.

Debutul lui Vasile Filip în turneul de la Roman, categoria 12 ani, s-a amânat pentru ziua de luni, 25 august, din cauza fenomenelor meteorologice care nu au permis disputarea tuturor partidelor de pe tabloul principal.

Filip îl va întâlni în meciul de luni pe Vlad Andrieş (Condor Piatra Neamţ), cap de serie nr. 3. Pe traseul fălticeneanului, în funcţie de rezultate (în semifinale), ar putea ieşi şi favoritul nr. 1 al turneului, George Grumăzescu (ATL. Roman).