Liga a IV-a: Șomuz Fălticeni a remizat acasă cu CS Gura HumoruluiSport

Liga a IV-a: Șomuz Fălticeni a remizat acasă cu CS Gura Humorului

somuz_gura_humorului_1

Șomuz Fălticeni – CS Gura Humorului 0-0

Deși au dominat în fața echipei din Gura Humorului, fălticenenii nu au reușit să-și treacă în cont o nouă victorie. A fost doar 0-0, iar Șomuz pierde două din cele șase puncte avans pe care le avea în fața Dornei înainte de acest meci. Cea mai mare ocazie de gol a avut-o Cutaș, în minutul 66. Vatra Dornei a învins acasă, cu 3-0, pe Bradul Putna.

În meciul juniorilor B1, Șomuz s-a impus cu 3-2, după ce oaspeții au avut avantaj de două goluri.

Șomuz: Nistor – Breniuc, Furtună (85 C. Alexandru), Cara, Ștefăroi, Nichitoaia (51 Papaghiuc), Cutaș, Neagoe, Lipan (61 Căeriu), Mercaș (69 Vameșu), Seliuc. Antr. Radu Anania.

Gura Humorului: Negrea – Șandru, Susanu, Obreja, Plohoi, Ruscan, Martin, Bandol (64 Cozan), Simeria (90+3 Catargiu), Brădățan, Pătrașcu (74 Ungureanu).

*Pătrașcu a fost eliminat după ce a fost înlocuit în minutul 74, pentru injurii la adresa arbitrilor. În momentul eliminării Pătrașcu l-a lovit cu capul în față pe asistentul care i-a sesizat centralului comportamentul jucătorului de pe banca de rezerve.

Arbitri: A: Cont Bogdan – Suceava, A1: Motriuc Florin – Suceava, A2: Bujoreanu Ilie – Suceava. Observator: Catargiu Dumitru – Suceava

Viitorul Liteni – Șomuzul Preutești 4-2

La Liteni, gazdele au avut avantaj în fața Preuteștiului încă din primul minut, după un penalty acordat de brigada de arbitri. Mai mult, al doilea gol al gazdelor a venit după ce Bursuc și-a scăpat mingea din brațe în poartă. În ciuda acestei situații, oaspeții au reușit să egaleze de două ori prin golurile lui Cătălin Vasiliu. La scorul de 2-2, gazdele au rămas în 10 oameni după eliminarea lu Florin Ailenei, dar asta nu a oprit echipa din Liteni să marcheze de încă două ori. Scor final 4-2.

Șomuzul: Bursuc – Guriță (Ov. Ciobanu), Lateș, Constantin, N. Alexandru, Irimia, Simion (Ciubotaru), Beclea (Parasca), N. Ailenei, C. Vasiliu, R. Vasiliu.

Arbitri: A: Tcaciuc Ionut – Suceava, A1: Bostan Daniel – Suceava, A2: Boariu Stelian – Suceava; Observator: Teo Murariu – Gura Humorului.

Moldova Drăguşeni – Ştiinţa Vic. de Sus 5-0

Clasament: 1. Şomuz Fălticeni 25p./ 2. Dorna Vatra Dornei – 21p./ 3. Rapid II CFR Siret – 20p./ 4. Bucovina II Rădăuţi – 19p./ 5. Viitorul Liteni – 17p./ 6. Şomuzul Preuteşti – 16p./ 7. Bradul Putna – 16p./ 8. CS Gura Humorului – 16p./ 9. Vatra Moldoviţei – 15p./ 10. Progresul Fr. Vechi – 13p./ 11. Moldova Drăguşeni – 12p./ 12. Recolta Fântânele – 5p./ 13. Ştiinţa Vic. de Sus – 3p./ 14. Viitorul Vereşti – 2p.