Înfrângere usturătoare pentru Șomuz Fălticeni în fața LiteniuluiSport

Înfrângere usturătoare pentru Șomuz Fălticeni în fața Liteniului

Etapa a 19-a în Liga a 4-a suceveană, desfășurată în interval de patru zile, a consemnat o înfrângere usturătoare pe propriul teren pentru Șomuz Fălticeni, în Vinerea Mare, 1-4 în fața Viitorului Liteni.

O înfrângere de necontestat. Jocul a început cu o dominare clară a fălticenenilor, care au irosit și câteva ocazii mari de gol. În replică, Viitorul Liteni a marcat de două ori până la pauză, la singurele șuturi spre poarta lui Cătălin Pascal. Repriza a doua a fost dominată clar de oaspeți.

În etapa programată de Paște s-au disputat doar patru partide. Șomuzul Preutești și Moldova Drăgușeni au stat, iar Bucovina Rădăuți și-a trecut în cont încă trei puncte în urma neprezentării echipei CS Gura Humorului.

Șomuz Fălticeni – Viitorul Liteni 1-4 (0-2)

Marcatori: Martin Robert (85 p.) / Ivan Cătălin (21), Păiuș Daniel (45+2), Neamțu Alin (78, 90+2)

Arbitri: A: Morosan Teodor – Suceava, A1: Naghi Petru – Suceava, A2: Pelmus Vasile – Suceava; Observator: Antoniu Dumitru – Suceava.

Șomuz: Pascal C. – Ailenei Fl., Furtună E., Plăcintă L., Ștefăroi V., Bosancu Ov. (35. Pătrașcu R.), Zamă I., Plăcintă M. (75 Seliuc V.), Sabie Gh., Stanca A., Martin R. Rezervă neutilizată Florescu A. Antr. Iulian Darabă

Viitorul: Bicleanu I. – Răzlog P., Răzlog V., Cristescu D. (81 Matei R.), Păiuș D., Ivan C., Duman A. (75 Gliga N.), Guriță M., Leuciuc G. (29 Manoliu M.), Grădinaru M. (67 Neamțu A.), Corban S. Antr. Demis Maranda.

Rezultatele etapei:

Șomuz Fălticeni – Viitorul Liteni 1-4

Stejarul Cajvana – Progresul Frătăuții Vechi 0-0

Victoria Vatra Moldoviței – Foresta 2 Siret 1-1

Recolta Fântânele – Forestierul Frumosu 3-0

Clasament: 1. Bucovina Rădăuți – 53p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 43p./ 3. Viitorul Liteni – 43p./ 4. Șomuz Fălticeni – 36p./ 5. Șomuzul Preutești – 31p./ 6. Moldova Drăgușeni – 28p./ 7. Foresta 2 Siret – 24p./ 8. Victoria Vatra Moldoviței – 24p./ 9. Forestierul Frumosu – 22p./ 10. Bradul Putna * – 21p./ 11. CS Gura Humorului – 19p./ 12. Recolta Fântânele – 19p./ 13. Stejarul Cajvana – 7p./ 14. Avântul Volovăț * – 7p.