Info sport: Halep vs. Radwanska în sferturile de finală la TorontoSport

Info sport: Halep vs. Radwanska în sferturile de finală la Toronto

rogers-cup-torontoSimona Halep joacă în sferturile de finală la Roger Cup

Angelique Kerber, câștigătoarea turneului de la Stanfond (săptămâna trecută), a fost o  adversară foarte puternică pentru Simona Halep în turul 3 de la Toronto. După un prim set câștigat de Halep cu 6-3, în 35 de minute, Kerber și-a adjudecat al doilea set cu 7-5, după o oră, și a trimis meciul în decisiv. Setul trei a început cu Halep la conducere, 2-0, dar jucătoarea din Germania a reușit să revină cu 3 puncte consecutive. La 4-4, Halep și-a impus jocul și a câștigat ultimele două ghemuri (6-4). Partida a durat 2 ore și 22 de minute. Astăzi, în primul meci al zilei în turneul canadian, Simona Halep va juca contra jucătoarei poloneze Agnieszka Radwanska, locul 14 modial, în sferturile de finală.  În sferturile de finală, proba de dublu, va juca astăzi și perechea Begu / Olaru, contra echipei Garcia (Franța) / Srebotnik (Serbia).

Comp-LeagueEtapă în fotbalul european

Astăzi avem meciuri interesante în marile campionate de fotbal ale Europei. În Premier League etapa a doua începe cu duelul dintre Aston Villa și Manchester United. În Franța, Ligue 1 programează, în acestă seară, partida dintre Monaco și Lille. Start și în Bundesliga, prima confruntare este cea dintre Bayern Munchen și Hamburger SV. Olanda propune primul meci al etapei în Eredivisie, SBV Vitesse – Roda. A mai rămas puțin până începe și Preimera Division. Noul sezon în Spania este prefațat de Supercupa dintre Barcelona și Athletic Bilbao.

lpfEtapa a VII-a în Liga I

Dinamo București este noul lider al Ligii I după victoria de aseară, 3-0 cu Voluntari. Campionatul României continuă chiar de astăzi cu primul meci al etapei a VII-a, la Ploiești.