Info sport: Fotbal intern și internațional la sfârșit de săptămânăSport

Info sport: Fotbal intern și internațional la sfârșit de săptămână

fotbal liga a douaRomânia / Liga I / Et. 9 / 28-31.08.2015

28/09: FC Voluntari – CS Univ. Craiova 1-2

CSMS Iași – ASA Tg. Mureș 0-1

29/09: ACS Poli Timișoara – Concordia Chiajna

Pandurii Tg. Jiu – Dinamo București

30/09: Petrolul Ploiești – Astra Giurgiu

Steaua – Viitorul

31/09: CFR Cluj – FC Botoșani

 

Liga a 2-a / Et.1 / 29.08.2015

Seria I

Rapid București – CS Balotești 3-0

Academica Clinceni – Oțelul Galați 3-0

Ceahlăul P. Neamț – Farul Constanța 2-0

Dacia Unirea Brăila – Rapid CFR Suceava 1-0

Dunărea Călărași – SC Bacău 1-1

Bucovina Pojorâta – Gloria Buzău 2-2

FCM Dorohoi – ACS Berceni (Nu s-a disputat – echipa din Dorohoi s-a retras din campionat)

Seria a II-a

UTA B.D. – Gaz Metan Mediaș 1-2

Chindia Târgoviște – Universitatea Cluj 0-1

FCM Baia Mare – FC Brașov 1-1

Metalul Reșița – Olimpia Satu Mare 0-5

FC Bihor – CS Mioveni 0-2

FC Caransebeș – CSM Râmnicu Vâlcea 3-1

Unirea Târlungeni – Șoimii Pâncota 2-3

Liga a III-a / Et. 1 / 28-29.08.2015

Seria I

28/08: CSM Pașcani – Știința Miroslava 2-0

Olimpia Rm. Sărat – Petrotub Roman 1-0

29/08: Atletico Vaslui – Bucovina Rădăuți

Inter Dorohoi – Aerostar Bacău

Metalsport Galați – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

FC Zagon – Cetatea Tîrgu Neamț

FC Panciu – Sporting Liești

Liga Inter Conti (Liga a IV-a Suceava)

Etapa a 2-a / 29-30.08.2015 / ora 15 – JB1 / ora 17 – seniori

29/08: CS Gura Humorului – Șomuzul Preutești

30/08: Progresul Frătăuții Vechi – Rapid CFR II Siret

CSM Dorna Vatra Dornei – Viitorul Liteni

Victoria Vatra Moldoviței – Șomuz Fălticeni

Știința Vicovu de Sus – Bucovina 2 Rădăuți

Viitorul Verești – Moldova Drăgușeni

Bradul Putna – Recolta Fântânele

Comp-League

Anglia (Premier League – Et. 4): 29/08: Newcastle Utd. – Arsenal; Chelsea – Crystal Palace; Bournemouth – Leicester; Aston Villa – Sunderland; Manchester City – Watford; Stoke – West Brom; Liverpool – West Ham; Tottenham – Everton; 30/08: Southampton – Norwich; Swansea – Manchester Utd.

Italia (Serie A – Et. 2): 29/08: Bologna – Sassuolo; AC Milan – Empoli; 30/08: AS Roma – Juvenus; Atalanta – Frosinone; carpi – Inter Milan; Chievo – Lazio; Genoa – Verona; Napoli – Sampdoria; Torino – Fiorentina; Udinese – Palermo.

Spania (Primera Division – Et. 2): 28/08: Villarreal – Espanyol 3-1; 29/08: Real Sociedad – Sporting Gijon; Barcelona – Malaga; Celta Vigo – Rayo Vallecano; Real Madrid – Betis; 30/08: Eibar – Athletic Bilbao; Sevilla – Atletico Madrid; Valencia – Deportivo; Las Palmas – Levante; Getafe – Granada.

Germania (Bundesliga – Et. 3): 28/09: Wolfsburg – Schalke 3-0; 29/08: Stuttgart – Frankfurt; Augsburg – Ingolstadt; FC Koln – Hamburger SV; Mainz – Hannover 96; SV Darmstadt – Hoffenheim; 30/08: Dortmund – Herta Berlin; Werder Bremen – Borussia Monchengladbach.

Franța (Liga I – Et. 4): 28/08: Guingamp – Marseille 2-0; 29/08: Caen – Lyon; Angers – Nice; Troyes – Montpellier; Lille – Ajaccio; Reims – Lorient; Rennes – Toulouse; 30/08: Saint-Etienne – Bastia; Bordeaux – Nantes; Monaco – Paris SG.

Olanda (Eredivisie – Et. 4): 28/08: Willem II – NEC Nijmegen 0-1; 29/08: Utrecht – Groningen; Hereenveen – Zwolle; Excelsior – De Graafschap; Heracles – Twente; 30/08: Ajax – ADO Den Haag; AZ Alkmaar – Roda; Vitesse – Cambuur; PSV – Feyenoord.

Turcia (Super Liga – Et 3): 28/08: Gaziantepspor – Besiktas 0-4; 29/08: Genclerbirligi – Kasimpasa; Istanbul BB – Bursaspor; Konyaspor – Galatasaray; Mersin Idmanyurdu – Kayserispor; 30/08: Trabzonspor – Akhisar; Sivasspor – Ankaraspor; Fenerbahce – Antalyaspor.

Portugalia (Liga Sagres – Et. 3): 29/08: Setubal – Rio Ave; FC Porto – Estoril; Benfica Lis. – Moreirense; 30/08: Tondela – Nacional Funchal; Pacos de Ferreira – Arouca; Braga – Boavista; Coimbra – Sporting Lis.; 31/08: Belenenses – Maritimo; Madeira – Guimaraes.

ȘTIRI

Facebook Comments