Fotbaliştii Fălticeniului au poftă de gol înaintea meciului oficial de duminică. Nigerianul Onwuka a jucat o repriză pentru Şomuz FălticeniSport

Pentru a pregăti meciul din etapa a 2-a, conducerea ACS Şomuz Fălticeni a organizat un joc de pregătire cu echipa de Liga a V-a, Sporting Buneşti.

Amicalul s-a disputat joi, 8 septembrie, pe Stadionul „Tineretului”.

Fălticenenii, cu câteva absenţe din lotul care a început campionatul, s-au impus cu 8-1, câte 4 goluri pe repriză.

falticeni_bunesti_alexander_onwuka_2În acest meci a debutat la echipa din Fălticeni şi jucătorul nigerian Alexander Onwuka (24 de ani). Acesta a fost legitimat de Şomuz Fălticeni şi ar putea fi folosit în teren în următoarele jocuri oficiale.

Golurile au fost marcate de Robert Martin (6, 27, 36), Geo Stanca (13p), Vlăduţ Ştefăroi (58), George Neagoe (60), Ionel Zamă (65), Simiraş (70). Pentru echipa din Buneşti a marcat Ailincăi (32).

Şomuz: Puianu – Furtună, Neagoe, Ştefăroi, Stanca, Fl. Ailenei, Cotoş, Onwuka, Lateş, Netea, Martin.

Au mai intrat în repriza a doua: Scutaru, Simiraş, Zamă, Borza, Tofan, Dumitrache, Gogonel.

Antr. Iulian Darabă şi Radu Anania

Duminică, 11 septembrie, de la ora 13.00, Şomuz Fălticeni întâlneşte acasă pe Stejarul Cajvana. În deschidere, de la ora 11.00, este programat meciul din campionatul de juniori.