Fălticeneanca Shara Gușă a concurat în “Cupa de Primăvară Ruxandra Dragomir – CFR Iași”Sport

shara_gusaArenele de tenis CFR din municipiul Iași au găzduit în perioada 30 aprilie – 2 mai, întrecerile Cupei de Primăvară Ruxandra Dragomir – CFR Iași.

Competiția a figurat în calendarul competițional al Federației Române de Tenis și s-a bucurat de prezența unui număr mare de copii legitimați la cluburi de tenis din România.

Între tinerii tenismeni s-a numărat și fălticeneanca Shara Gușă, legitimată la ACS Nada Florilor Fălticeni, care a concurat la Categoria 10 ani.

Sâmbătă, Shara a câștigat primul meci cu 6-0 / 6-0, în fața sportivei Ana Secară, dar a pierdut următoarele două partide. Duminică, Shara a obținut victoria care i-a asigurat locul 3 în clasamentul final al categoriei (3-6 / 6-0 / 6-0).

Clasament Categoria 10 ani fete: 1. Nagy Maria (CS Ceramus Câmpulung Muscel), 2. Maia Todiriţe (Condor Piatra Neamţ), 3. Shara Guşă (AS Club Sportiv Nada Florilor Fălticeni), 4. Sabina Pintea (CS Dacia Galaţi).