Echipa de tenis de masă a clubului Şomuz Fălticeni îşi joacă şansa în Divizia BSport

Echipa de tenis de masă a clubului Şomuz Fălticeni îşi joacă şansa în Divizia B

În perioada 29 ianuarie – 1februarie este programat returul Campionatului National de Tenis de Masă pe Echipe, Divizia B.

Competiţia masculină rezervată seniorilor se desfăşoară în Municipiul Slatina, judeţul Olt.

Prezentă în premieră în această competiţie, la nivel divizionar, echipa clubului Şomuz Fălticeni (formată din Cozma Cătălin, Iulian Roman şi Marius Moşneagu) trebuie să confirme prestaţia foarte bună din turul campionatului când, cu 5 victorii, a reuşit să se claseze pe locul doi în ierarhia finală a Seriei a II-a.

După primele patru partide disputate, Şomuz Fălticeni a obţinut 2 victorii, cu Unirea Alba Iulia 5-2 şi Voinţa Satu Mare 5-3, şi a pierdut în faţa echipelor CSS Slatina 3-5 şi CSS Odorheiul Secuiesc 4-5.

 

Rezultatele turneului:

Reuniunea 1 – Joi

Voinţa Satu Mare – CSTA Bucureşti 5-0

Şomuz Fălticeni – Unirea Alba Iulia 5-2

Cozma – Rus 1-3 / Roman – Sufleţel 3-0/ Moşneagu – Corbureanu 2-3/ Roman – Rus 3-1/ Cozma – Corbureanu 3-2/ Moşneagu – Sufleţel 3-2/ Roman – Corbureanu 3-0

Muncitorul Reşiţa – TOP Arena Topoloveni 5-0

CSS Odorheiul Secuiesc – CSS Slatina 0-5

Reuniunea a 2-a – Joi

Voinţa Satu Mare – Unirea Alba Iulia 5-3

CSTA Bucureşti – TOP Arena Topoloveni 5-2

Muncitorul Reşiţa – CSS Odorheiul Secuiesc 5-2

Şomuz Fălticeni – CSS Slatina 3-5

Cozma – Neacşu 0-3/ Roman – Predoaica 3-0/ Moşneagu – Rădoi 3-1/ Roman – Neacşu 0-3/ Cozma – Rădoi 0-3/ Moşneagu – Predoaica 0-3/ Roman – Rădoi 3-0/ Moşneagu – Neacşu 1-3

Reuniunea a 3-a – Joi

Unirea Alba Iulia – TOP Arena Topoloveni

Voinţa Satu Mare – CSS Slatina

CSTA Bucureşti – Muncitorul Reşiţa

Şomuz Fălticeni – CSS Odorheiul Secuiesc 4-5

 

Reuniunea a 4-a – Vineri

TOP Arena Topoloveni – CSS Slatina

Unirea Alba Iulia – Muncitorul Reşiţa

Voinţa Satu Mare – Şomuz Fălticeni 3-5

CSTA Bucureşti – CSS Odorheiul Secuiesc

 

Reuniunea a 5-a – Vineri

CSS Slatina – Muncitorul Reşiţa

TOP Arena Topoloveni – Şomuz Fălticeni

Unirea Alba Iulia – CSTA Bucureşti

Voinţa Satu Mare –  CSS Odorheiul Secuiesc

 

Reuniunea a 6-a – Vineri

Muncitorul Reşiţa – Şomuz Fălticeni

CSS Slatina – CSTA Bucureşti

TOP Arena Topoloveni – Voinţa Bucureşti

Unirea Alba Iulia – CSS Odorheiul Secuiesc

 

Reuniunea a 7-a – Sâmbătă

CSTA Bucureşti – Şomuz Fălticeni

Muncitorul Reşiţa – Voinţa Satu Mare

CSS Slatina – Unirea Alba Iulia

TOP Arena Topoloveni – CSS Odorheiul Secuiesc

În Seria I sunt repartizate echipele: Mureşul Luduş, Electrica Sf. Gheorghe, TTT Bucureşti, CSM Iaşi, Farul Constanţa, CSS Ilfov, Kombat Bucureşti, Dunărea Giurgiu.

După disputarea celor 7 etape, se vor disputa meciurile pentru departajarea finală, prin împerecherea echipelor în funcţie de poziţiile ocupate de acestea în cele două serii.

Alex S.

 

ȘTIRI

error: Content is protected !!