Echipa de tenis de masă a clubului Şomuz Fălticeni îşi joacă şansa în Divizia BSport

Echipa de tenis de masă a clubului Şomuz Fălticeni îşi joacă şansa în Divizia B

cupa_mos_craciun_tenis_4În perioada 29 ianuarie – 1 februarie este programat returul Campionatului National de Tenis de Masă pe Echipe, Divizia B.

Competiţia masculină rezervată seniorilor se desfăşoară în Municipiul Slatina, judeţul Olt.

Prezentă în premieră în această competiţie, la nivel divizionar, echipa clubului Şomuz Fălticeni (formată din Cozma Cătălin, Iulian Roman şi Marius Moşneagu) trebuie să confirme prestaţia foarte bună din turul campionatului când, cu 5 victorii, a reuşit să se claseze pe locul doi în ierarhia finală a Seriei a II-a.

După primele patru partide disputate, Şomuz Fălticeni a obţinut 2 victorii, cu Unirea Alba Iulia 5-2 şi Voinţa Satu Mare 5-3, şi a pierdut în faţa echipelor CSS Slatina 3-5 şi CSS Odorheiul Secuiesc 4-5.

 

Rezultatele turneului:

Reuniunea 1 – Joi

Voinţa Satu Mare – CSTA Bucureşti 5-0

Şomuz Fălticeni – Unirea Alba Iulia 5-2

Cozma – Rus 1-3 / Roman – Sufleţel 3-0/ Moşneagu – Corbureanu 2-3/ Roman – Rus 3-1/ Cozma – Corbureanu 3-2/ Moşneagu – Sufleţel 3-2/ Roman – Corbureanu 3-0

Muncitorul Reşiţa – TOP Arena Topoloveni 5-0

CSS Odorheiul Secuiesc – CSS Slatina 0-5

Reuniunea a 2-a – Joi

Voinţa Satu Mare – Unirea Alba Iulia 5-3

CSTA Bucureşti – TOP Arena Topoloveni 5-2

Muncitorul Reşiţa – CSS Odorheiul Secuiesc 5-2

Şomuz Fălticeni – CSS Slatina 3-5

Cozma – Neacşu 0-3/ Roman – Predoaica 3-0/ Moşneagu – Rădoi 3-1/ Roman – Neacşu 0-3/ Cozma – Rădoi 0-3/ Moşneagu – Predoaica 0-3/ Roman – Rădoi 3-0/ Moşneagu – Neacşu 1-3

Reuniunea a 3-a – Joi

Unirea Alba Iulia – TOP Arena Topoloveni 1-5

Voinţa Satu Mare – CSS Slatina 0-5

CSTA Bucureşti – Muncitorul Reşiţa 5-4

Şomuz Fălticeni – CSS Odorheiul Secuiesc 4-5

Cozma – Sanduly 0-3 / Roman – Biro 3-0/ Moşneagu – Sîngeorzan 0-3/ Roman – Sanduly 3-2/ Cozma – Sîngeorzan 0-3/ Moşneagu – Biro 3-1/ Roman – Sîngeorzan 2-3/ Moşneagu – Sanduly 3-2/ Cozma – Biro 1-3 

 

Reuniunea a 4-a – Vineri

TOP Arena Topoloveni – CSS Slatina 0-5

Unirea Alba Iulia – Muncitorul Reşiţa 0-5

Voinţa Satu Mare – Şomuz Fălticeni 2-5

Cozma – Szilagy 1-3/ Roman – Micu 3-0/ Moşneagu – Şerban 3-1/ Roman – Szilagy 3-0/ Cozma – Şerban 3-2/ Moşneagu – Micu 2-3/ Roman – Şerban 3-1

CSTA Bucureşti – CSS Odorheiul Secuiesc 5-0

 

Reuniunea a 5-a – Vineri

CSS Slatina – Muncitorul Reşiţa 5-2

TOP Arena Topoloveni – Şomuz Fălticeni 5-3

Cozma – Drăgan 0-3/ Roman – Vîlceanu 3-0/ Moşneagu – Văduva 0-3/ Roman – Drăgan 3-1/ Cozma Văduva 0-3/ Moşneagu – Vîlceanu 2-3/ Roman – Văduva 3-1/ Moşneagu – Drăgan 2-3

Unirea Alba Iulia – CSTA Bucureşti 2-5

Voinţa Satu Mare –  CSS Odorheiul Secuiesc 5-4

 

Reuniunea a 6-a – Vineri

Muncitorul Reşiţa – Şomuz Fălticeni 5-1

Ignat A. – Moşneagu 3-0/ Ignat C. – Cozma 3-0/ Sorescu – Roman 2-3/ Ignat C. – Moşneagu 3-0/ Ignat A. – Roman 3-2/ Sorescu – Cozma 3-0 

CSS Slatina – CSTA Bucureşti 5-2

TOP Arena Topoloveni – Voinţa Satu Mare 3-5

Unirea Alba Iulia – CSS Odorheiul Secuiesc 4-5

 

Reuniunea a 7-a – Sâmbătă

CSTA Bucureşti – Şomuz Fălticeni 4-5

Cozma – Sulu 0-3/ Roman – Dincă 3-1/ Moşneagu – Ghinea 3-2/ Roman – Sulu 3-0/ Cozma – Ghinea 0-3/ Moşneagu – Dincă 0-3/ Roman – Ghinea 3-2/ Moşneagu – Sulu 1-3/ Cozma – Ghinea 3-1

Muncitorul Reşiţa – Voinţa Satu Mare 5-1

CSS Slatina – Unirea Alba Iulia 5-1

TOP Arena Topoloveni – CSS Odorheiul Secuiesc 2-5

În Seria I sunt repartizate echipele: Mureşul Luduş, Electrica Sf. Gheorghe, TTT Bucureşti, CSM Iaşi, Farul Constanţa, CSS Ilfov, Kombat Bucureşti, Dunărea Giurgiu.

După disputarea celor 7 etape, se vor disputa meciurile pentru departajarea finală, prin împerecherea echipelor în funcţie de poziţiile ocupate de acestea în cele două serii.

Alex S.  

ȘTIRI

error: Content is protected !!