CSS Nicu Gane Fălticeni este noua campioană a României la minivoleiSport

CSS Nicu Gane Fălticeni este noua campioană a României la minivolei

Echipa Clubului Sportiv Școlar „Nicu Gane” Fălticeni este noua campioană a României la minivolei!

În jurul orei 14.00, la Blaj, după aproape două ore de joc foarte disputat, s-a încheiat finala campionatului dintre CSS Nicu Gane și CTF Mihai I București. Fălticenenii s-au impus cu 3-1!

Ei sunt campionii României la Minivolei: Mihnea Ciocan, Marian Robert, Coțovanu Pavel, Macavei Teodor, Hortopeanu Sabin, Zarojanu David, Romanică Gabriel, Lungu Vlad, Solcan Ciprian, Toader Eduard, Mogage Răzvan, Călugărița Sabin. Antr. Prof. Ionel Ciocan.

„Copiii sunt fericiți pentru acest succes fantastic pe care îl meritau pe deplin. Au muncit din luna august până acum și s-au autodepășit. După un an, readucem cupa, medaliile și tricourile de campioni naționali la Fălticeni. Le mulțumim și părinților pentru susținerea din aceste zile și pentru efortul din cursul lunilor de antrenament și competiții”, a declarat antrenorul Ionel Ciocan pentru Cronica de Fălticeni.

Pe locul 3 s-a clasat CSS Buzău, care a învins în finala mică, cu 3-1, pe CSS Blaj.