Sport

Cozma şi Moşneagu participa la "Cupa AMATUR România" la Sibiu

tenis de masa

Circa 200 de pasionaţi ai tenisului de masă şi-au dat întâlnire astăzi la Siubiu, unde are loc „Cupa AMATUR România”, Turneu de categoria A în cadrul ciruitului naţional AMATUR.

Între participanţi se află şi 10 sportivi din judeţul Suceava. La Sibiu au făcut deplasarea şi fălticenenii Cătălin Cozma şi Marius Moşneagu, prezenţe constante la turneele organizate în circuitul AMATUR, doi dintre componenţii de bază ai echipei Şomuz Fălticeni care participă în Campionatul Naţional – Divizia B.

Circuitul naţional AMATUR numără peste 2900 de sportivi, Fălticeniul fiind reprezentat de 14 sportivi. Trei jucători sunt în Top 100: Marius Moşneagu – locul 29, Cătălin Cozma – locul 30, Boris Carpovici – locul 92.

Turneul de la Sibiu se desfăşoară pe două categorii: OPEN, cu 70 de sportivi (inclusiv Moşneagu şi Cozma) şi AMATORI, cu 120 de sportivi.

Sistemul de joc : grupe inferioare + grupe superioare şi eliminatorii, 3 din 5 seturi.

Evenimentul este organizat în parteneriat cu Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret.

Vom reveni cu rezultatele acestui eveniment sportiv.

Actualizare

Rezultate OPEN – Marius Moşneagu a încheiat turneul pe locul 13
Clasament Open

1 — 4
Boaca Valentin – Bucuresti
Marinescu Razvan – Cluj Napoca
Roman Bogdan – Arad
Petrescu Liviu – Pitesti
5 — 8
Lukasz Klimas – Ploiesti
Uta Adrian – Bucuresti
Roman Iulian – Brasov
Lungu Cosmin – Bucuresti
9 — 16
Sorescu Deian – Resita
Nistor Dorel – Bistrita
Gogu Gabriel – Cluj Napoca
Farkas Gabor – Targu Mures
Mosneagu Marius – Falticeni
Leorda Rares – Reghin
Ion Marius – Braila
Aftenii Daniel – Bucuresti
17 — 24
David Dorin – Barlad
Toma Florin – Pitesti
Calin Mihai – Barlad
Mocean Dan – Cluj Napoca
Sicoe Rodica – Cugir
Bocaniala Norocel – Galati
Sufletel Radu – Alba Iulia
Macovei Liviu – Brasov
25 — 2v gr.sup.
Aga Alexandru – Botosani
26 — 38 1v gr.sup.
Corcoz Costin – Focsani
Farcas Vlad – Cluj Napoca
Nascu Serban – Cluj Napoca
Lazaroiu Adrian – Targoviste
Cruceru Sergiu – Targu Jiu
Put Gabriel – Oravita
Simion Boby – Cluj Napoca
Curut Gabriel – Timisoara
Frant Nicusor – Resita
Avram Victor – Arad
Fazakas Attila – Toplita
Pop Zoltan – Dej
Balog Andreea – Arad
39 — 48 0v gr.sup.
Bularda Iulian – Barlad
Apian Florin – Bistrita
Tomica Andrei – Bucuresti
Zidar Victor – Reghin
Cionoiu Cristian – Bucuresti
Andone Claudiu – Cugir
Hagatis Andrei – Vatra Dornei
Maxim Valentin – Cluj Napoca
Raducan Bogdan – Craiova
Daneliuc Gabi – Sibiu
49 — 50 2v gr.inf.
Popa Cristian – Bucuresti
Silveira Alexandra – Cluj Napoca
51 — 61 1v gr.inf.
Morosanu Vasile – Suceava
Dinca Daniel – Bucuresti
Banescu Dragos – Pitesti
Fratea Aurel – Constanta
Tamas Nagy Jeno – Miercurea Ciuc
Moldovan Cristian – Tarnaveni
Iancu George – Ploiesti
Birtalan Robert – Oradea
Denes Ferenc – Praid
Migea Cornel – Sibiu
Ilies Ioan – Radauti
62 — 72 0v gr.inf.
Cozma Catalin – Falticeni
Vladoiu Gelu – Brasov
Dumbrava Daniel – Focsani
ON HO – Bucuresti
Hutanu Alin – Brasov
Nistor Iosif – Siculeni
Marcu Vasile – Vatra Dornei
Anita Dorel – Brasov
Spatariu Daniel – Arad
Zedler Csaba – Agnita
Damian Ioana – Barlad

Alex S.

ȘTIRI

error: Content is protected !!