Cătălin Cozma a câștigat concursul open de tenis de masă din cadrul turneului de la RomanSport

Peste 120 de jucători de tenis de masă, din zona Moldovei și nu numai, au luat parte la “Cupa Why Not”, ediția a V-a, turneu de categoria A în circuitul național AmaTur.

catalin cozmaTurneul s-a desfășurat sâmbătă, 13 februarie 2016, în sala de sport a Colegiului “Miron Costin” din municipiul Roman.

Fălticeneanul Cătălin Cozma, veteran al competițiilor din circuitul național AmaTur, coordonator al echipei Șomuz Fălticeni (Divizia B), s-a impus la categoria Open (Locul 1).

Zona Fălticeni a avut un reprezentant pe podium și la Amatori. Este vorba de Sorin Zamfiroaia, din Dolheștii Mari, care s-a clasat pe locul 3. Tot la amatori, fălticenenii Iulian Aldea și Nelu Aldea au încheiat concursul pe locul 30, respectiv 56.