Canotorii suceveni au obţinut 13 medalii la Cupa României – ErgometruSport

Canotorii suceveni au obţinut 13 medalii la Cupa României – Ergometru

Echipele de juniori şi seniori de la CN Nicu Gane, ACS Nada Florilor şi CSM Suceava s-au întors cu 13 medalii de la competiţiile organizate de Federaţia Română de Canotaj în cadrul Cupei României – Ergometru. Concursurile au fost organizate în centrele zonale, pe data de 6 februarie 2016. Sucevenii au concurat la Iaşi. Următoarele competiţii se vor desfăşura pe 12 martie, la Botoşani (CampionatulNaţional Individual şi Echipe Ergometru – seniori şi juniori).

Rezultatele canotorilor din Fălticeni şi Suceava, pregătiţi de Vasile Avrămia, Ana Avrămia şi Ioan Despa:

Seniori, individual

Locul 4 – Tudosă Ciprian (ACS Nada Florilor)

Seniori, individual, categorie uşoară

Locul 1 – Mutu Siomion (CSM Suceava)

Seniori, masculin, echipe 2, categorie uşoară

Locul 1 – Ianoş Mihai, Adamovici Sebastian (ACS Nada Florilor)

Locul 2 – Şchiopoaea Iulian Gabriel, Brăneanu Laurenţiu Costel (CSM Suceava)

Junioare I, individual

Locul 5 – Rusu Maria Magdalena (CN Nicu Gane)

Locul 6 – Bordei Gabriela (CN Nicu Gane)

Juniori I, individual

Locul 1 – Cosmin Pascari (CSM Suceava)

Locul 8 – Ciobîcă Dumitru Alexandru (CSM Suceava)

Junioare II, individual

Locul 2 – Moroşanu Giorgiana (CN Nicu Gane)

Locul 5 – Gîtman Diana alexandra (CSM Suceava)

Locul 9 – Istrate Mihaela (ACS Nada Florilor)

Locul 11 – Drugă Alexandra (CN Nicu Gane)

Juniori II, individual

Locul 11 – Bucătariu Flavius Alexandru (CSM Suceava)

Locul 13 – Drugă Ioan Ovidiu (CN Nicu Gane)

Juniori III, individual

Locul 2 – Onea Lucian (CSM Suceava)

Junioare III, individual

Locul 1 – Acatrinei Cristina (CSM Suceava)

Locul 2 – Grigore Iasmina (CSM Suceava)

Junioare, categorie uşoară

Locul 2 – Mihai Iuliana Elena (CSM Suceava)

Juniori, categorie uşoară

Locul 1 – Mitrea Florin (CSM Suceava)

2x Juniori I, echipe

Locul 1 – Zaharii Narcisii Sebastian, Cojocaru Ionuţ Cristian (CN Nicu Gane)

Locul 3 – Staut Constantin, Toma Marian (CSM Suceava)

Locul 4 – Scutaru Flavius Gabriel, Cornea Andrei Sebastian (CN Nicu Gane)

2x Junioare I, echipe 

Locul 5 – Dănuţ Elena, Roşu Larisa (CSM Suceava)

4x Juniori, echipe

Locul 2 – Loghin Ciprian, Arteni Fîntînariu Florin Nicolae, Anton Florin Giani, Popovici Silviu Daniel (CSM Suceava)

ȘTIRI

error: Content is protected !!