Cadeţii de la Nicu Gane s-au impus în faţa celor din Buzău în meciul pentru primul locSport

În Campionatul naţional de volei – Divizia cadeţi, etapa a IV-a a adus faţă în faţă singurele echipe neînvinse în Seria A: CSS Nicu Gane Fălticeni şi CSS Buzău.

Oaspeţii au avut un început de meci mai bun şi au câştigat primul set cu 25-18. A fost practic primul set pierdut de Nicu Gane în actuala ediţie de campionat.

Sportivii pregătiţi de antrenorul Marius Stan au avut însă puterea şi determinarea de reveni în joc, şi au câştigat următoarele trei seturi: 25-13 / 25-13 / 25-16.

Succesul de astăzi menţine echipa din Fălticeni pe primul loc, cu 3 victorii din trei partide disputate.

În etapa a 5-a, ultima a turului, pe 23 noiembrie, CSS Nicu Gane se deplasează la Piatra Neamţ.