Armonia Fălticeni debutează în noul campionat la BrașovSport

Armonia Fălticeni debutează în noul campionat la Brașov

armonia_locul_3_2Comisia de Fotbal Feminin a Federației Române de Fotbal a stabilit programul sezonului 2015-2016 în Liga I. Noul campionat reunește la start un număr record de echipe, 21, repartizate în două serii: EST – 10 echipe, VEST -11 echipe.

Armonia Fălticeni se află la al treilea sezon în al doilea eșalon al fotbalului feminin. Echipa pregătită de Marcel Irimie va debuta în deplasare, pe terenul echipei Transilvania Brașov (27 septembrie 2015).

Program Seria EST

Etapa 1 (27 septembrie 2015)

Viitorul Buzău – Universitatea Alexandria

Măgura Bacău – CSM Pașcani

Universitatea Galați – Viitorul Reghin

Transilvania Brașov – Armonia Fălticeni

CSS Târgoviște – Selena Constanța

Etapa a 2-a (4 octombrie 2015)

Universitatea Alexandria – Selena Constanța

Armonia Fălticeni – CSS Târgoviște

Viitorul Reghin – Transilvania Brașov

CSM Pașcani – Universitatea Galați

Viitorul Buzău – Măgura Bacău

Etapa a 3-a (11 octombrie 2015)

Măgura Bacău – Universitatea Alexandria

Universitatea Galați – Viitorul Buzău

Transilvania Brașov – CSM Pașcani

CSS Târgoviște – Viitorul Reghin

Selena Constanța – Armonia Fălticeni

Etapa a 4-a (18 octombrie 2015)

Universitatea Alexandria – Armonia Fălticeni

Viitorul Reghin – Selena Constanța

CSM Pașcani – CSS Târgoviște

Viitorul Buzău – Transilvania Brașov

Măgura Bacău – Universitatea Galați

Etapa a 5-a (1 noiembrie 2015)

Universitatea Galați – Universitatea Alexandria

Transilvania Brașov – Măgura Bacău

CSS Târgoviște – Viitorul Buzău

Selena Constanța – CSM Pașcani

Armonia Fălticeni – Viitorul Reghin

Etapa a 6-a (8 noiembrie 2015)

Universitatea Alexandria – Viitorul Reghin

CSM Pașcani – Armonia Fălticeni

Viitorul Buzău – Selena Constanța

Măgura Bacău – CSS Târgoviște

Universitatea Galați – Transilvania Brașov

Etapa a 7-a (15 noiembrie 2015)

Transilvania Brașov – Universitatea Alexandria

CSS Târgoviște – Universitatea Galați

Selena Constanța – Măgura Bacău

Armonia Fălticeni – Viitorul Buzău

Viitorul Reghin – CSM Pașcani

Etapa a 8-a (22 noiembrie 2015)

Universitatea Alexandria – CSM Pașcani

Viitorul Buzău – Viitorul Reghin

Măgura Bacău – Armonia Fălticeni

Universitatea Galați – Selena Constanța

Transilvania Brașov – CSS Târgoviște

Etapa a 9-a (29 noiembrie 2015)

CSS Târgoviște – Universitatea Alexandria

Selena Constanța – Transilvania Brașov

Armonia Fălticeni – Universitatea Galați

Viitorul Reghin – Măgura Bacău

CSM Pașcani – Viitorul Buzău

Alex S.

ȘTIRI

Facebook Comments