Armonia Fălticeni a urcat pe podium în Liga 1 după victoria în fața PașcaniuluiSport

Armonia Fălticeni a urcat pe podium în Liga 1 după victoria în fața Pașcaniului

Prima evoluție a Armoniei Fălticeni în fața propriilor suporteri din acest sezon a adus o nouă victorie în fața fetelor de la CSM Pașcani.

După o primă repriză săracă în faze notabile, cu excepția golului de 1-0, repriza a doua a fost una foarte bună pentru fălticenence. Fetele au reușit să-și creeze multe ocazii de gol, fructificând patru dintre ele.

Cu victoria de astăzi, a doua consecutivă a sezonului, Armonia a adunat 6 puncte și a urcat pe poziția a treia a clasamentului.

Pe banca tehnică a revenit, alături de Paul Suceveanu, profesorul Alin Rotaru, cel care s-a aflat în staful Armoniei în urmă cu trei ani, la debutul echipei în Liga 1. Cu problemele organizatorice se ocupă acum profesorul Alexandru Parasca.

În etapa a 4-a, pe 16 octombrie, Armonia se va deplasa la Galați.

Armonia Fălticeni – CSM Pașcani 5-0 (1-0)

Au marcat: Cosmina Roșu (2), Vasilica Țibichi, Dorina Onofrei, Andreea Dumitru

Arbitri: Ionuț Ignat, Naghi Petru, Andrei Pista (Suceava)

Armonia: Bălăneasa E. – Lazăr N., Pintilie A., Daneliuc C., Holthauser M., Casian L., Dumitru A., Țibichi V., Onofrei D. (Daneliuc L.), Roșu Cos.

Antr. Paul Suceveanu și Alin Rotaru.

Rezultatele etapei a 3-a / Seria 1:

Armonia Fălticeni – CSM Pașcani 5-0

Selena Constanța – Universitatea Galați  5-3

Real 2 Craiova – Măgura Bacău 2-0

Universitatea Alexandria – Viitorul Reghin 2-0

Clasament: 1 Univ. Alexandria – 9p./ 2. Selena Constanța – 9p./ 3. Armonia Fălticeni – 6p./ 4. Real 2 Craiova – 6p./ 5. Univ. Galați – 3p./ 6. Viitorul Reghin – 0p./ 7. Măgura Bacău – 0p./ 8. CSM Pașcani – 0p.