Armonia Fălticeni a intrat în vacanţăSport

Armonia Fălticeni a intrat în vacanţă

Astăzi a fost programată ultima etapă în Liga I feminin, Play-off. Armonia Fălticeni s-a deplasat pe terenul liderului, Heniu Prundu Bârgăului. Gazdele s-au impus cu 5-1 după ce la pauză conduceau doar cu 1-0.

Unicul gol al echipei din Fălticeni a fost înscris de Larisa Pădurean, la scorul de 4-0 pentru Heniu. Gazdele au beneficiat de două lovituri de pedeapsă, fructificând doar unul.

A fost meciul în care a revenit la echipă şi Lăcrămioara Perijoc, care în această săptămână a fost prezentă şi în lotul naţional de box al României.

Armonia a încheiat pe ultimul loc în play-off iar Heniu a promovat în Superliga Naţională. Echipa va avea o pauză de două săptămâni după care va fi stabilit programul de pregătire pentru următorul sezon.

Armonia: Boiciuc – Crăciun,Buţuraş, Drobotă, Vasiliu, Nistor, Artenie L., Perijoc, Vieru, Roşca, Ungurean D. Au mai intrat: Loghin, Onofrei, Artenie B., Cerepeniuc, Pădurean.

În celălalt meci al etapei Viitorul Reghin a învins cu 3-1 pe Vasas Odorhei.